Elbab’ta Türk Askerleri Şehit Düştü; 5 Şehit 9 Yaralı !

Elbab'ta Türk Askerleri Şehit Düştü; 5 Şehit 9 Yaralı !

Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi için geçen 24 Ağustos’ta başlatılan ve 150’nci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, öğleden sonra DEAŞ terör örgütü saldırı düzenledi. 

5 ASKER ŞEHİT 9 ASKER YARALI

Saldırıda 5 asker şehit olurken 9 asker de yaralandı. DEAŞ terör örgütü mensuplarının bulunduğu alanlar karadan ve havadan ateş altına alındı. Çatışmaların arkasından yaralı askerlerin gelişi sebebiyle Kilis ve Gazi Antep’teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.

TSK’DAN OLAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

“20 Ocak 2017 tarihinde sabah saat 13:40 sularında, El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde DAEŞ terör mensubu teröristler tarafından gerçekleştirilen Bombalı Araç saldırısı sonucunda maalesef 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız ise yara almıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine başlanılmıştır. Saldırıda yaşamını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.