Elazığ’da Türkiye’nin 6. Şehir Hastanesi açılıyor

Elazığ'da Türkiye'nin 6. Şehir Hastanesi açılıyor

Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Murat Alper, 1 Ağustos’ta açılacak Elazığ Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri kent hastanelerinden sonra Elazığ Şehir Hastanesi projesinin de sonuna gelindi.

1 Ağustos’ta yapılacak açılış töreni öncesinde Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Murat Alper ve beraberindeki heyet, Elazığ Şehir Hastanesinde temaslarda bulundu.

Güçlü alt yapısı ve teknoloji yatırımları ile bölgedeki sağlık hizmet kalitesini en yüksek seviyeye çıkaracak kent hastanesinde, bin 38 yatak kapasitesi olacak. Hastanede her branştan poliklinik yer alacak ve özellikli ameliyatlar yapılabilecek.

Hastane, diğer kent hastaneleri gibi sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarla hizmet verecek.

Otomasyon sistemi ile donatılan, 8 blok durumunda inşa edilen Elazığ Şehir Hastanesi depreme dayanıklı dizaynı ile dikkat çekiyor. 872 sismik izolatörün kullanıldığı hastanede, helikopterlerin kalkış ve inişi için 2 helipad yapıldı.

Diğer şehirlerden gelecek hastaların da faydalanacağı hastanede 688 tek kişilik, 169 çift kişilik oda yer alıyor.

Hastanede, 302 poliklinik odası, 39 ameliyathane, 25 hemodiyaliz ünitesi, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ve 46 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi yer alacak.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.