Dondurucu Soğuklar Kapıda !

Dondurucu Soğuklar Kapıda !

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü hava sıcaklıklarının düşüceğini belirtti.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, ani sıcaklık azalmasının neden olabileceği olumsuzluklarla oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji’nin açıklaması şöyle: “Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana genelde güneybatılı rüzgarların (lodos) tesirinde kalarak yurdumuzun büyük bir bölümünde yükselen ve mevsimin normal seviyelerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarında yarın önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ancak 13 Kasım Pazar günü öğleden sonra rüzgarın kuzeyli yönlere (karayel ve Poyraz) dönmesi ile birlikte 13 Kasım Pazar günü; yurdun kuzeybatı kesimlerinde, 14 Kasım haftanın ilk gününden sonra önümüzdeki haftanın ilk yarısında ülkemizin kuzey ve iç bölgelerinde (Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Kara Deniz ile Doğu Anadolu’nun doğusu) hissedilir derecede (5 ila 12 derece arasında) azalacağı ve mevsimin normal seviyeleri altına düşeceği tahmin edilmektedir. Ani sıcaklık azalmasının neden olabileceği olumsuzluklar ile oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Yaşanan bu açıklama soğukların geldiğini habercisi niteliğindedir. O yüzden havalara aldanmamalı dikkatli ve özenli giyinmeliyiz. 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.