Diyarbakır’a Hızlı Tren Müjdesi

Diyarbakır'a Hızlı Tren Müjdesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da, “Eski stadı millet bahçesine çevireceğiz. Anneler yavrularını alacak, millet bahçesine gidecekler. O yeşillikler üstünde yavruları ile beraber koşturacaklar, orda oynayacaklar, orda dinlenecekler. Yakışır mı? Biz yaparız, işte bu HDP yıkar. Onlar bu ülkede yıkmak için var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde, şehri “Diyarbekir, tarihin, kültürün, medeniyetin kenti Diyarbekir; sahabelerin, evliyaların kenti Diyarbekir; Dicle’nin nazlı yari Diyarbekir; hasretimiz, sevdamız, aşkımız Diyarbekir; kardeşliğimiz, yoldaşımız, geleceğimiz Diyarbekir; diyar-ı huzur Diyarbekir. Sana bakınca keyfim geliyor Diyarbekir.” diyerek selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırklar Dağı’na yapılan çirkinliği yıktıklarını ifade ederek, “Örgüte, örgütün adamlarına peşkeş çekip, sizin ziyaret mekanınızı betona boğdular. Buradan kazandıkları parayı da örgüte gönderip, size kurşun olarak, bomba olarak geri çevirdiler. Biz ne yaptık, bunların hepsini yıktık. Diyarbakırlıya yapılan bu büyük saygısızlığı ortadan kaldırdık.” şeklinde konuştu.

Tarihi köprüleri restore ettiklerini, ecdad yadigarı eserlere sahip çıktıklarını, Diyarbakır il sınırları içerisindeki demiryollarını yenilediklerini, Diyarbakır’ı hızlı trenle buluşturmak için çalışmalara başladıklarını bildiren Erdoğan, GAP’ın en önemli illerinden Diyarbakır’ı sulama projeleri ile ihya ettiklerini, 7 barajın inşaat çalışmalarının devam ettiğini, Diyarbakır’ın deli projesi Silvan Barajıyla 2 milyon 350 bin dekar tarımsal arazinin sulanacağını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal diyor ki ‘Çiftçiler fakirlikten ne hale geldi bak.’ diyor. Bay Kemal, Diyarbakır’dan sesleniyorum, İnce İnce, Bay Muharrem’e de sesleniyorum. Diyarbakır’da bugüne dek tarımsal desteğimiz yaklaşık 4 katrilyon lira oldu. Ah ah, bunlar konuşuyor. Makaram sarı bağlar, kız oynar gelin ağlar.” dedi.

Diyarbakır’ın yalnızca yatırım değil, huzurun da değerini çok iyi bildiğini söyleyen Erdoğan, Diyarbakır’ın, “diyarı huzur” olmasını istediklerini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Diyarbakır ile beraber tüm bölgemiz, 40 senedir hiç olmadığı kadar huzur doludur. Hükümetimiz ve başta İçişleri Bakanımız Sayın Soylu olmak üzere, tüm emniyet güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bölge halkının huzuru için ellerinden geleni yaptılar. Güvenlik korucularımız el ele verdiler, hepsini yaptılar. Bugün devlet hiç olmadığı kadar halkının yanındadır.” şeklinde konuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.