Devlet Bahçeli’den Erdoğan’a Destek Dolu Sözler !

Devlet Bahçeli'den Erdoğan'a Destek Dolu Sözler !

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa’ya resti çekerek Erdoğan, Avrupa Birliği’yle üyelik müzakerelerinin de referanduma götürülebileceğini söylemişti. Erdoğan’ın açıklamasına bugün Devlet Bahçeli’den destek geldi. Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği düşünceleri bizim için önemlidir.  AB bizi istemiyorsa millete götürelim şeklinde konuştu. Millet sözün sahibidir, müracat durumunda vereceği hüküm kesin hükümdür. AB süreci uzayacak, müzakereler kızağa alınacaksa, milletin onurunu savunmak her yurtseverin seçeneği olmaldır. Türkiye gerek görülürse kendi yağında kavrulacak, kimseye el açmayacaktır.” dedi. 

“Terörle mücadele zor ve maliyetli bir süreçtir. Türkiye kanlı ve cani örgütün direkt hedefindedir. Sözde gelişmiş ülkeler terör örgütleri ile kapalı devre ilişki içerisindedir. Bombalı araçla gezen, mayın döşeyen, pusu kuran, kurşun sıkan caniler Avrupa’da baş tacı edilmektedir. 

Avrupa İnsanlık Dersinden Geçemedi ! 

Milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra çağrılara kulak asmayan HDP’liler patır patır toplanınca AB büyükelçileri anında tepkilerini göstermiştir. HDP’ye sahip çıkmak, PKK’yı arkalamak için özgürlük değerlerini çarpıtmışlardır. HDP’li milletvekillerinin mahkemeye götürüldükleri gün Diyarbakır’daki saldırıda 11 kardeşimiz şehit olmuştu. Hiçbir medeni ülke bu hunharca eylemi görmedi. Şırnak’ta patlayan bombalarla ölen 2 yavruyu gören, önemseyen olmadı. AB yöneticileri, mazlumların acılarını bir kez paylaşmadı. Avrupa insanlıkta sınıfta kalmıştır. HDP’liler bir zıplamış, iki zıplamış kısmetlerinde ne var ise kaşıklarında çıkmıştır. Brüksel mahkemesinin PKK’yı silahlı mücadele yapan kepazeliği hiç bir gerçeği aksine çeviremeyecektir. Brüksel’deki saldırılardaki 38 kişinin ölümü, bu ülkede birşeyi değiştirmemiştir: Katillerin eylem ve fikir ortakları Türkiye’ye her gün saldırmaktadır. Avrupa teklediğini ne vakit kabul ve idrak edecektir? 

Avrupalılar İlk Önce Türk Düşmanlığından Vazgeçsinler !

HDP’lilerin tutuklandıktan sonra tehdit dolu mesajlar verenler önce kendilerine bakmalı. Ayakkabılarında Kandil tozu bulunanların HDP grubunda toplanmaları kendileri için normal olabilir ama Türk milleti bunu hoş görmez. Bizim için gerçek şudur ki, ihanetin başı ezilmelidir. Bunun ortası yoktur. Brüksel’de ve diğer Avrupa baş kentlerinde bebek katilinin posterlerini sallandırıp, PKK paçavralarını sallayanların HDP grubuna katılması teröre selam çakmaktır. Siyasi eşkıyalar AB’nin kanatları altındadır. Dostluk ve müttefik demek terör örgütlerin yardım ve yataklık demek değildir. Terör bir insanlık suçudur. Türkiye onun bunun ayarı ile ilkerinden vazgeçecek bir çakma devlet değildir. Onların bildikleri bizim unuttuklarımıza yetişemeyecektir. PKK’nın dümeninden tutup, HDP’nin çuvalına girenler tek gölge etmesinler, başka birşey istemiyoruz. Avrupa’nın olma yolu Kandil’e çıkıyor, Türk düşmanlığında sabitleniyorsa, biz bize yeteriz.

Avrupa’nın Aklı Hala Eskilerde !

AB Komisyonu’nun hazırladığı ilerleme raporları yayınlandı. Özellikle, hukukun üstünlüğü ve temel haklara ilişkin düzenlemelerin Avrupa standartına uygun olmadığı değerlendirilmektedir. İlerleme raporu gene taraf bir şekilde kaleme alınmıştır. Avrupalıların aklı hala çözüm sürecinde kalmıştır. İlerleme raporunda yargı bağımsızlığındaki kötüleşmeye ilgi çekilmiş, gazetecilerin tutuklanması eleştirilmiştir. Şu işe bakın, Türkiye’nin Terörle Mücadele Kanunu’nun Avrupa’yla uyumlu olmadığı iddia edilmiştir. Ülkemizin beka mücadelesi verdiği bu şekilde bir zamanda, AB’nin terörle mücadelemizi engelleme çabası sorunludur. 

Referandum Kararı Çıkarsa Tam Destek ! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği düşünceleri bizim için önemlidir.  AB bizi istemiyorsa millete götürelim şeklinde konuştu. Millet sözün sahibidir, müracat durumunda vereceği hüküm kesin hükümdür. AB süreci uzayacak, müzakereler kızağa alınacaksa, milletin onurunu savunmak her yurtseverin seçeneği olmaldır. Türkiye gerek görülürse kendi yağında kavrulacak, kimseye el açmayacaktır.  

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.