Destici’den bedelli açıklaması! ” Bedelli askerliğin bedeli, gelir düzeyine göre belirlenmelidir”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bedelli askerliğe ilkesel olarak karşı olduklarını belirterek, Askere  alma konusunda bir yığılma olduğu açık. Bu noktada gerekli gibi görünüyor fakat  kamuoyuna yansıyan sayıları katiyetle kabul etmiyoruz. Bedelli askerliğin  bedeli, gelir seviyesine göre belirlenmelidir. dedi.Destici'den flaş bedelli açıklaması! '' Bedelli askerliğin bedeli...''

BBP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,  seçim sonuçları ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim zaferinden dolayı  tebrik edip, başarı dileyerek, “MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 15 Temmuz darbe  girişiminin arkasından yaptığı siyasi hamleler sebebiyle teşekkür ediyorum,  Bahçeli’nin bu süreçteki demokrasiye katkısını bugün Meclis temsilindeki adaletin  nerede ise yüzde 100’e ulaşmasından da görebiliyoruz.” ifadesini kullandı.

BBP olarak yeni sistemin tam olarak uygulanması için herkesin üstüne  düşen görevi yapacağını belirten Destici, “Soydaşlarımıza, dindaşlarımıza tüm  mazlumlara yardım etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

– Anadolu Ajansı ve Yüksek Secim Kurulu’na teşekkür

Destici, 24 Haziran akşamı Anadolu Ajansına yönelik haksız iddiaları  da anımsatarak, “Anadolu Ajansı’nın (AA) üstünde bir takım spekülasyonlar  yapıldı. Bütün basın ve medya kurumlarımız AA’nın verdiği sonuçları  kullandılar. Neticede AA’nın sonuçları ile YSK’nın sonuçlarının örtüştüğü ve  güvenilir olduğu herkes tarafından görüldü. Bu manada AA teşekkürü hak ediyor.”  dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) da teşekkür eden Destici, “YSK, yapılan  karalama ve itibarsızlaştırma kampanyalarına göğüs gererek girdiği bu seçimden  alnının akı ile çıkmıştır. Bu manada Türkiye’nin yüz akı oldular.” şeklinde konuştu.

Destici, HDP’nin barajı aşmasında CHP oylarının etkili olduğunu  savunarak, “CHP’den HDP’ye oyların kaydığını görüyoruz. Bunu hem Kılıçdaroğlu’nun  hem de Kandil’in açıklamaları ile teyit ettiler. CHP açıkça HDP’yi barajı geçirme  operasyonu yaptı. Bundan sonra HDP’nin yaptığı her olumsuz hareketin faturası  CHP’ye de çıkacaktır. Bu vebal CHP’nin sırtındadır.” açıklamasında bulundu.

“BEDELLİ ASKERLİĞİN BEDELİ, GELİR DÜZEYİNE GÖRE BELİRLENMELİDİR”

Bedelli askerliğe ilkesel olarak karşı olduklarının altını çizen  Mustafa Destici, şu şekilde konuştu:

“Askere alma konusunda bir yığılma olduğu açık. Bu noktada gerekli  gibi görünüyor fakat kamuoyuna yansıyan sayıları katiyetle kabul etmiyoruz.  Bedelli askerliğin bedeli, gelir seviyesine göre belirlenmelidir.

Bedelli uygulaması şehit ailelerini ve şu an askerliğini yapan  gençlerimizi incitmemelidir. Bizim isteğimiz, buradan elde edilecek gelirlerin  bir kısmının SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalarına ayrılması, bir kısmının  askerliğini gönüllü olarak yapan Mehmetçiklerimize verilmesi, bir kısmının şehit  ailelerine ayrılması, geri kalan büyük kısmının da savunma endüstrine harcanması  yönündedir.”

Adıyaman’da Gazi Antep Üniversitesi’ne ait eğitim uçağının düşmesi  sonucu yaşamını kaybeden pilot için başsağlığı dileyen Destici, Ağrı’nın  Doğubayazıt ilçesinde bir köy bakkalının PKK’lı teröristler tarafından  öldürülmesiniyse lanetledi.

Destici, yurt genelinde kaçırılan, kaybolan ve bulunamayan çocuklarla  ilgili olarak, “Bu çocuklarımızın âkıbetleriyle ilgili bilgi alınamıyor, bu  çocukların bulunmasını bekliyoruz. Bu husus, BBP olarak Mecliste ilk gündeme  getireceğimiz konu olacaktır, çocuk kaçırma, alı koyma, cinsel istismar suçlarının  cezasının idam olmasını savunacağız.” dedi.

Liselere giriş sistemi kapsamında yapılan merkezi sınav sonuçlarının  öğrenciler için hayırlı olmasını dileyen Destici, hafta sonu yapılacak  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için de talebelere başarılar temenni etti.  BBP Genel Başkanı Destici, sınav sistemlerinin kalıcı hale getirilmesi  gerektiğine dikkati çekerek, aşamalı olarak kaldırılmasının eğitim düzeyini  artıracağını kaydetti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.