Darbe Operasyonu Devam Ediyor !

Darbe Operasyonu Devam Ediyor !

Polis, Beypazarı ‘eyalet sorumlusu‘ olduğu ileri sürülen Zeki K.’ya operasyon düzenledi. Ekipler, burda 2’si hakkında yakalama kararı bulunan 4 bordo bereli askerin de bulunduğunu gördü.

Operasyon düzenlendiği sırada hücre evinde bulundukları için yakalanan bordo berelilerden Ali Kapucu’nun, 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler’de darbeci general Semih Terzi’yi karşılayan sivil giyimli kişi olduğu belirlendi.

Gata’ya Giden Helikopterin İçindeydi 

Darbe girişiminin püskürtülmesinin arkasından kayıplara karışan ÖKK çalışanı başçavuşlar Burak Keklik, Hasan Raşit Aktaş, İlhami Yıldız, Ali Kapucu ve Zeki K.’nın nezaret altına alındığı operasyonda Keklik ve Aktaş hakkında daha önce zaten yakalama kararı bulunduğu uzlaşıldı.

Ali Kapucu’nun ise darbeci Semih Terzi’yi öldüren kahraman astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edilişi esnasında orda olduğu, Halisdemir’in naaşını GATA’ya götüren helikoptere bindiği ve hastanede helikopterden indikten sonra firar ettiği öğrenildi.

FETÖ’nün sözde ‘eyalet sorumlusu‘nun cep telefonunda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock çıktığı iddia edildi. Zeki K.’nın Bank Asya’da da hesabı olduğu da ileri sürüldü. Polis, özel eğitimli askerlerin hücre evinde siyasi suikast hazırlığındaki FETÖ üyeleri olabilecekleri üstünde duruyor.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.