CHP’de gerilim:”İspat etmeyen şerefsizdir”

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı programda, ’24 Haziran gecesi insanı içine çıkamayacak durumda olduğuna’ ilişkin söylentinin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan tarafından dolaşıma sokulduğunu öne sürerek, “İnsan içine çıkamayacak durumdaydı yalanını uyduranlar. Sıradan ve kaba adam diyenler… O yalanı yandaş medyaya uyduranlardır. Konuyu burada kapatıyorum” şeklinde konuştu.

Tuncay Özkan ,Muharrem İnce hakkında”sadece ‘sıradan ve kaba’ değil, Muharrem İnce’nin aynı zamanda iftiracı olduğunu gördüm. Söylediklerini ispat edemeyen şerefsizdir. CHP kültüründe yalana yer yoktur” şeklinde konuşmuştu.

Özkan, İnce hakkında attığı tweetten dolayı pişman olmadığını da ifade etti.

ÖZKAN NE YAZMIŞTI?

24 Haziran’dan sonra CHP’de başlayan kurultay atışmaları devam ederken Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

Özkan, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sıradan ve kaba bir adamın kahraman gibi gösterilmesini sağlayacak koşulları ve durumu yaratan mücadeleler tarihte ortaya çıkabilirler.” Ama bunların tarihi esir almalarına katiyen izin verilmez. CHP kendi diyalektiğinden koparılamaz. Tek adamlar değil CHP önemli.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.