CHP YİNE HDP YANINDA SAF ALMAYA DEVAM EDİYOR

CHP YİNE HDP YANINDA SAF ALMAYA DEVAM EDİYOR

 

Tanrıkulu’nun bu ziyareti kirli ortaklığın bir delili olarak gösteriliyor. Önceki yıllarda tutuklanan PKK’lıları ziyaret eden geçtiğimiz günlerde de FETÖ’cüleri cezaevlerinde ziyaret etmek için harekete geçen CHP şimdi de HDP’liler için cezaevinin yolunu tutmaya hazırlanıyor.

CHP-HDP ORTAKLIĞI DEVAM EDİYOR 

Terörden tutuklanan HDP’liler için alelacele toplanan, yayınladıkları bildiriyle terör destekçisi vekilleri savunan CHP’nin HDP paniği cezaevi ziyaretine kadar uzandı. Tanrıkulu’nun Demirtaş ve Zeydan ziyareti, CHP-HDP kirli ortaklığının bir delili olarak gösteriliyor. Milletvekilleri tutuklu vekilleri ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı’nın iznine tabi tutulması gerekiyor. Bakanlık kendisine ulaşan ziyaret dilekçe isteğini değerlendirerek izin konusunda bir karar veriyor.

TANAL HAKKINDA 7 YIL HAPİS İSTEMİ 

HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkcü ve CHP Milletvekili Mahmut Tanal hakkında, 2014’te Şişli’de 10 işçinin vefatıyla sonuçlanan asansör kazasının meydana geldiği şantiyenin önündeki protesto gösterisinde “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet etme” ve “görevi yaptırmamak için direnme” suçlarını işledikleri iddiası ile yedişer yıla kadar hapis cezası istemi ile iddianame hazırlandı.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.