CHP Anayasa Değişikliğine Karşı Anayasa Mahkemesine Gidiyor

CHP Anayasa Değişikliğine Karşı Anayasa Mahkemesine Gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı’nda Anayasa Mahkemesine gidilme süreci ve halk oylaması sürecinde izlenecek yol haritası konuşuldu.

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat devam eden toplantıda Anayasa Mahkemesine gidilme süreci ve halk oylaması sürecinde izlenecek yol haritasının konuşulduğu öğrenildi. Toplantıda ayrıca Anayasa değişikliğinin yalnızca CHP’nin meselesi olmadığı, Türkiye’nin meselesi olduğu, bu yüzden de kampanyalarda parti bayrağı, parti logosu kullanılmaması gerektiğinin altı çizildi.

CHP yönetimi, örgütleri bilgi verme için de hazırlıklara başladı. Kılıçdaroğlu başkanlığında iletişim stratejisi üstünde çalışan parti yönetimi, örgütlere yurttaşla temas kurulduğunda hangi konular üstünde durulması gerektiğine ilişkin emir gönderecek. Anayasa değişikliğini yalın bir üslupla anlatan broşürler verilecek. CHP’nin mitinglerden çok basın yayın yolu ile vatandaşa ulaşılması düşünülüyor.

Öte yandan anayasa değişikliği için ’hayır’ kampanyası yürütecek olan CHP Genel Merkezi önünde bulunan parti otobüslerinden evvelki seçimlerde kullanılan “Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye” sloganında yer alan oy pusulası üstündeki evet mühürleri söküldü. Referandum için yeni sloganın belirlenmesinin arkasından parti otobüsleri yeniden giydirilecek.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.