Canan Karatay’dan kaya tuzu açıklaması

Canan Karatay'dan kaya tuzu açıklaması

Kaya tuzunun aslında bir tuz değil, oldukça önemli bir mineral olduğunu söyleyen Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, tuzda mikro plastik çıkması üstüne konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TUZ TÜKETMEMEK TEHLİKELİ Mİ?

Canan Karatay, “Öğütülmemiş, rafine olmamış kaya tuzu… Kristale birşey bulaşmaz. Tuz tüketmezsek yaşam olmaz. Bütün sinir sistemimizin iletisindeki herşeyin altında tuz var. Tuz olmazsa hiç bir organımız çalışmaz. ” şeklinde konuştu.

Karatay, “Tuzsuz kalmak kalp krizi ve felç yapabilir. Sofra tuzu tehlikelidir. İşlem görüyor. Tuz oldukça önemli bir madde. Rafine edilmesi lazım. Tansiyonu yükselten şekerdir. Tuzsuz yaşam olmaz. ” dedi.

Karatay, “Kaya tuzuyla suyu içebilirsiniz. Bu sağlıklı. Asit yapan şekerdir, ekmektir, undur, şekerli ve gazlı içeceklerdir.” dedi.

“TAHIL YERSEK KOYUN GİBİ OLURUZ”

Canan Karatay, “Tahıl hayvan yemidir. İnsan vücudu tahılları kullanmaya programlanmamıştır. Tahıl yersek koyun gibi oluruz. Tahıl yersek tahıl beyni oluruz. Vegan demek tahıl beyni demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır.” ifadesini kullandı.

Karatay, “İthal kuruyemiş yenmemeli. Kurubaklagiller oldukça önemli. Mutlaka yenmeli. Kurubaklagiller tahıl değildir.” şeklinde konuştu.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.