Can Dündar’ın Katıldığı Panelde ”Vatan Haini” Sesleri !

Can Dündar'ın Katıldığı Panelde ''Vatan Haini'' Sesleri !

Hakkında yakalama kararı bulunan eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın, İsviçre’nin Zürih şehrinde katıldığı panelde arbede yaşandı.

Zürih Üniversitesi yerleşkesinde bir vakfın düzenlediği panelde konuşan Dündar’a soru sormak isteyen Mehmet Çek isimli Türk yurttaşına, İsviçreli moderatör müsaade edmedi.

Duruma tepki gösteren Çek, “Sayın Dündar, bu topluluğu kandırabilirsiniz ama Türkiye halkı sizi tanıyor, Türkiye halkı sizi biliyor, nasıl bir alçak, nasıl bir yurt haini olduğunu biliyor.” dedi.

Sözlerini tamamlayamadan bir grup tarafından fiziksel saldırıya uğrayan Çek, salonda yaşanan arbedenin arkasından bazı Türk yurttaşlarının araya girmesi ile olay yerinden uzaklaştırıldı.

Çek, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, “Panelde basın özgürlüğü konuşuldu ama soru sormam engellendi. Sonrasında, salonda bulunan terör örgütleri PKK ve FETÖ taraftarlarınca saldırıya uğradım. Avrupa’da Türkiye aleyhinde konuşmak serbest ama lehine konuşmak yasak. Böyle özgürlük olmaz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, paneli sessiz sedasız takip eden bazı Türk yurttaşlarının saldırı sonrası Dündar’ın yanına giderek, “Siz yurt hainisiniz.” söylediği görüldü.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.