Bundan Sonra İmam Hatipliler Askeri liselere Girecek

Bundan Sonra İmam Hatipliler Askeri liselere Girecek

Ülkede yaşanan darbe girişimi sonrası yapılan değişiklikler ve temizlik sonhızıyla devam ediyor.Türkiye darbe girişimi sonrasında ordunun asker ve subay ihtiyacını tamamiyle kökten çözecek adımlar atmaya hazırlanıyor. Yapılan ihanet sonrası ip daha sağlam kazığa bağlamak isteyen hükümet artık imam hatiplilerin de Türk Silahlı Kuvvetlerinin kapısına girmesine zemin hazırlıyor.Artık imam hatipliler de Tsk’ya rahatlıkla girebilecek.

Açıklamayı yapan Savunma Bakanı’nın yaptığı bazı açıklamalar ise şöyle:

Kara Harp okulu devam edecek

İmam Hatip mezunları Harb okuluna devam edebilecek.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SİVİLLEŞİYOR

Askeriyenin eğitim, sağlık, personel gibi tüm destek hizmetlerini bakanlık karşılayacak. Silahlı güçlerin subay astsubay personel isteği, bunların hangi koşullarda alınacağı ve eğitimleri gibi konularda bakanlık sorumlu olacak. Tabi Milli Savunma Bakanlığı da sivilleşecek. Öncelikle Genelkurmay yerleşkesinin içerisinde bulunan Milli Savunma Bakanlığı, başka bir binaya taşınacak. Şu anda bakan dışında Milli Savunma Bakanlığında yalnızca bakan yardımcı ve danışmanı sivil. Bu yapı da değiştirilecek. Siviller ağırlıkta olacak. Müsteşar ve genel müdürler sivillerden oluşacak.

ASKER AZALIMI JANDARMADAN BAŞLAYACAK

Kanlı örgüt FETÖ’nün yuvası haline gelen askeri liseler bir bir kapatılacak. Harp okulları devam edecek. İmam Hatip ve meslek liseleri dahil tüm lise mezunları harp okuluna girebilecek. Örgütün kurmaylık sınavlarına da müdahale ettiği ortaya çıkmıştı. Bu nedenle kurmaylık da tamamıyla kaldırılacak. Terfilerde liyakat esasına geçilecek. Sınıf subaylarından generallik terfiler daha da artacak. Bir süre önce başlayan profesyonel askerlik ilerleyen dönemde yaygınlaşacak. Zorunlu askerlik süresi aşamalı olarak kısaltılacak. Asker azalımı jandarmadan başlayacak.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.