Bombalı paket bu kez CNN’e gönderildi!

ABD’de yayın kuruluşu CNN’e bir kuşkulu paket daha gönderildi.Bu kez CNN'e gönderildi! ABD'de şok üstüne şok

CNN’in Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Zucker, yaptığı yazılı açıklamada,  “Bu sabah, CNN’in adresine postalanan başka bir kuşkulu paket Atlanta’daki posta  ofisinde ele geçirildi. Şu an için bir tehlike yok.” ifadelerini kullandı.

Yayın kuruluşuna konuşan bir yetkili, paketin ülkede son 1 haftadır  farklı adreslere gönderilen paketlere benzediğini ifade etti. CNN’in New York ofisi geçtiğimiz günlerde şüpheli bir paketin bulunması  nedeni ile boşaltılmıştı.

ABD’de geçen pazartesiden sonra eski başkanlar Barack Obama, Bill  Clinton, eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, eski Adalet Bakanı Eric Holder gibi  siyasilerin yanı sıra CNN’in New York ofisi gibi adreslere kuşkulu paketler  gönderilmişti.

Paketlerden, “boru bombası” ismi verilen patlayıcı düzenek çıkmıştı.

Paketleri ilettiği belirlenen 56 yaşındaki Cesar Altieri Sayoc, cuma  günü Florida’da gözaltına alınmıştı. Cumhuriyetçi Parti’nin resmi üyesi olan  Sayoc’un sosyal medya hesaplarında Donald Trump yanlısı mesajlarının yanı sıra  liberallere karşı komplo teorilerinin yer aldığı ve nefret söyleminin  kullanıldığı belirlenmişti.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.