Başkent’e yeni bir devlet hastanesi!

Başkent'e yeni bir devlet hastanesi!

Medya İletişim Derneği (MEDYADER) üyesi gazeteciler, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’i ziyaret etti. Kahvaltıda yerel gazete temsilcileri ile bir araya gelen Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara ve Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ilçedeki hizmetleri değerlendirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaymakam Kara, “Pursaklar’ın en büyük ihtiyacı olan 150 yataklı Devlet Hastanesi 5 Kasım’da hizmete başlayacak. Hastanenin ilçemize kazandırılmasında büyük katkıları olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hastanede temizlik çalışmalarının devam ettiğini belirten Kaymakam Kara, “Pursaklar Devlet Hastanemiz tamamlanarak hizmete hazır hale gelmiştir. Ulus Devlet Hastanesi çalışanı ile beraber Sağlık Bakanlığımızca bu hastaneye taşınması kararlaştırılmıştır. Hastanemizde acil, kulak burun boğaz (K.B.B), dahiliye, ortopedi, diyetisyen, kadın doğum, göz, genel cerrahi, cildiye, göğüs hastalıkları, nöroloji, kardiyoloji, psikiyatrı, 8 adet ameliyathane, 1 adet sezeryanhane, mescit, mutfak, yemekhane, çamaşırhane, laboratuvarlar, röntgen odaları gibi tüm bölümler yer almaktadır. Vatandaşın tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek olan hastane 150 yataklı olup, 50 tanesi tek kişilik, 50 tanesi çift kişilik olarak düzenlenmiştir. 3 blok olarak inşa edilen hastane 5 ayrı binadan oluşmaktadır. Hasta kabul kısmında anaokulu ve bir de kreş yer alıyor. Polikliniklerimiz günlük ortalama 5 bin, acil polikliniğimiz ise günlük ortalama bin kişiye hizmet verebilecektir. Başından beri süreci takip eden ve Devlet Hastanesinin ilçeye kazandırılmasında büyük gayretleri olan Pursaklar Belediye Başkanımız Selçuk Çetin ile beraber hastanenin bir an önce hizmete girmesi için süreci hızlandıracak görüşmeler yapıldı. Hemşehrilerimizin büyük bir heyecanla beklediği hastanemiz inşallah 5 Kasım 2018 tarihinde hizmete girecektir. Devlet Hastanemiz ilçemiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Çetin: “Hastanemize fizyoterapi bölümü de kazandırıyoruz”

Pursaklar Belediye Başkanı Çetin ise, hastanenin ilçeye kazandırılmasının önemli olduğunu belirterek, “Hemşehrilerimizin büyük bir heyecan ile beklediği hastanemiz inşallah 5 Kasım tarihi itibariyle hizmete girecektir. Arazisini belediyemizin tahsis ettiği hastanemizde tüm çalışmalar ve testler tamamlandı. Belediye olarak biz de hastane bahçesinde, çevresi, yol, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını tamamladık. Hastanemiz buradan yararlanacak tüm hemşehrilerim için şifa kapısı olsun inşallah” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday olmayı düşünüyor musunuz?” sorusunaysa Çetin, “Bizler her vakit ve her yerde hizmete hazırız. Allah’ın izni, büyüklerimizin takdiri ve hemşerilerimizin teveccühüyle tekrar çalışmak isteriz” cevabını verdi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.