Başkan Erdoğan Anıtkabir’de

Başkan Erdoğan Anıtkabir'de

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki yeni hava limanına ilişkin, “Bu tarihi açılış, Türkiye’nin gücünün, kararlılığının, 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı cumhuriyetin ilanının 95’inci sene dönümü dolayısı ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Erdoğan’a, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yüksek yargı temsilcileri, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet kumandanlarıyla diğer devlet erkanı eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Aslanlı Yol’dan geçerek, Atatürk’ün mozolesine geldi. Erdoğan’ın, üstünde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının arkasından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; cumhuriyetimizin ilanının 95’inci sene dönümünde Türk milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız. Bu vesile ile siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere, tüm gazilerimizi saygı ile yad ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bugün cumhuriyetimizin 95’inci sene dönümünü dünyanın en prestijli projelerinden olan İstanbul’daki yeni hava limanımızın açılışını yaparak kutluyoruz. Ekonomimizi hedef alan saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde gerçekleştirdiğimiz bu tarihi açılış Türkiye’nin gücünün, kararlılığının 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür. Ruhunuz şad olsun.”

Garnizonda görevli subay ve astsubayların yanı sıra talebeler de törende yer aldı.

Törenin bitiminde, Anıtkabir yurttaşların ziyaretine açıldı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.