Başbakan: Öğretmenler 3600 İle Emekli Olacak

Başbakan: Öğretmenler 3600 İle Emekli Olacak

Başbakan Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü’nde iftarda bir araya geldi.

“Tekli öğretim için hazırlıklarımızı tüm hızı ile sürdürüyoruz”

Başbakan Binali Yıldırım, en büyük meselelerinin, talebelerin, üniversite kapısına kadar ne yapacaklarına, hangi yöne gideceklerine karar verememeleri olduğunu belirterek, “Koca 8 sene geçiyor. 8 senenin mutlaka yeteneğine göre, çocuğun ilgisine göre yönlendirilmesi lazım. Problemimiz bu. Bu alana önümüzdeki dönemde daha çok yoğunlaşacağız.” dedi.

Eğitimde, içerik ve kaliteye gelecek dönemde daha çok yoğunlaşacaklarını söyleyen Yıldırım, “Tekli öğretim için hazırlıklarımızı tüm hızı ile sürdürüyoruz. Hedef 2019’un sonu. İstanbul gibi, belki İzmir gibi, birkaç ilimiz dışında, tüm illerimizde daha önceden geçme olanağına sahibiz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Tekli öğretime geçtiğimizde yavrularımıza okulda da yemek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bütün öğretmenlerin 3600 ek göstergeyle emekli olacağını vurgulayarak, “Emekliliğinizde size bir nebze de olsun daha iyi şartlar sağlamak, maksadımız bu. Bundan şu anda emekli olmuş öğretmenler de faydalanacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Öğretmenlere, Cemil Meriç’in “En çok beğenilen öğretmen, en fazla seven öğretmendir.” sözünü anımsatan Yıldırım, “Severseniz, sevilirsiniz. Genel kuraldır. Sizlerin işinizi ne kadar büyük bir emek ve sevgi ile yaptığınızı biliyoruz. Sizlerin sevgi ile kazandığınız her bir evladımız, bu ülkenin geleceğine giden yolda atılan en büyük adım olacak.” şeklinde konuştu.

Öğretmenliğin temel motivasyonu sevgidir”

        Yıldırım, öğretmenlik mesleğinin temel motivasyonunun sevgi olduğunu vurgulayarak, “Bu topraklarda sevgiyi arttırmak, düşmanlıkları azaltmak için yapacak daha çok işimiz var. Türkiye’nin her köşesinden, geldiğiniz yerlere umut, sevgi, kardeşlik ve selamımızı götürün. Sınıflarınızda sevgiyi yeşertin, okullarınızda kardeşlik iklimini daim edin, köylerinize, bulunduğunuz ilçelere birlik, beraberlik, kardeşlik ruhunu aşılayın.” değerlendirmesinde bulundu.

         Öğretmenlerin her vakit yanlarında olduklarını vurgulayan Yıldırım, “Eğitim ordumuzdan, öğretmenlerimizden, fedakârca vazife yapan, Van Depremi’nde, terörde, şehit olan Aybüke öğretmenimizi, Necmettin öğretmenimizi, Van depreminde şehit olan 75 öğretmenimizi ve 15 Temmuz’da yaşamını seve seve veren şehit öğretmenlerimizi bu vesile ile rahmetle, şükranla anıyorum mekanları cennet olsun.” dedi.

             Öğretmenlerin kanlarının yerde kalmadığını, alçakların gereken hesabı ödediğini ifade eden Yıldırım, öğretmenlerin, yaklaşan Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramını tebrik ederek, “Sizden de bir isteğim var. Bayramdan sonra 24 Haziran’da da bizim bayramımız var. Bayramımıza da gelmeyi unutmayın, desteğinizi de bekliyorum.” dedi.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.