Bakan Turhan:Dev proje müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yakında İstanbul Boğazı’nın altında geçecek dev bir projeye başlayacaklarını belirterek, “Bu proje ile dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz. Günde 6,5 milyon insanın kullanacağı, toplam 9 farklı raylı sistem ve ekspres metroyla iki kıta birbirine bağlanacak.” dedi.Son dakika... Bakan Turhan müjdeyi verdi: Yakında dev bir projeye başlayacağız

Turhan, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu’nun açılışında yaptığı  konuşmada, Londra metrosundan 12 sene sonra 1875’te Karaköy ile Beyoğlu’nu  birbirine bağlayan tünelin Türkiye’nin ilk, dünyanın ikinci metro çalışması  olduğunu ifade etti.

Türk milletinin 626 metrelik tünelin arkasından yeni bir metro hattının  hizmete girmesi için 143 sene beklediğini kaydeden Turhan, “İstanbullular, 1989’da  hizmete açılan 7 kilometrelik Aksaray Metrosuyla rahmetli Turgut Özal döneminde  tanıştı. Oysa geride bırakılan 150 yılda dünyanın bir çok metropolünde ulaşım, yer  altında metrolarla sağlanmaya başlanmıştı. Açıkçası elin oğlu kentlerin altını,  üstünü demir ağlarla örerken Türkiyede havanda su dövülüyordu.” şeklinde konuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.