Bakan Soylu: Kandil Uzak Değil

Bakan Soylu: Kandil Uzak Değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Esenler İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kandil‘e yönelik olası operasyonunu değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın herşeyi en güzel şekli ile ifade ettiğini aktaran Soylu, “Milletimiz yalnızca şunu bilsin; evvelden bu operasyonlar Türkiye için zor operasyonlardı. Şimdi Kandil bize uzak değil. Biz zamanlamayı en uygun şekilde yapar, gerekli ilişkileri de kurar, ondan sonra gereğini yerine getiririz. Bundan sonrası Türkiye’nin verdiği kararın uygulanmasına aittir.” ifadelerini kullandı.

Soylu, aynı durumun Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında olduğunu anlatarak, Türkiye’nin teröre karşı politikasının açık ve net olduğunu kaydetti.

“Terör kaynağında kurutulacak”

Terörün kaynağında kurutulacağını vurgulayan Soylu, şunları ifade etti:

“Türkiye bu kuvvettedir. Türkiye, bu güçtedir. Bu vesile ile uzun zamandır ifade ettiğimiz bir söz var. Kandil, terör örgütünün moral bulduğu, yönetildiği, başka ülkelerle ilişkilerini geliştirebileceği bir merkez olmuştur. Türkiye, orayı ve Kandil’i bertaraf etmek zorundadır. Bunun için de gereğini yerine getirecektir. Çok yüksek sesle birşey söylemeye gerek yok. Şimdi yüksek tonajda iş yapma zamanı. Bunu tüm dünya da görür inşallah.”

Demirören’in vefatı

İçişleri Bakanı Soylu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’in vefatına değinerek, Demirören’in Türkiye’nin önemli üreticilerinden biri olduğunu kaydetti.

Demirören’in iyi bir iş adamı olduğunu dile getiren Soylu, “Memleketimize hem hesaplı hem de isdihdam açısından büyük katkıları oldu. Gizlenmeyi sevmeyen biriydi. Sorumluluk almaktan kaçmayan bir adamdı. Bütün bunlarla birlikte de bir Erdoğan Demirören adı bıraktı. Allah mekanını cennet eylesin. Ailesine başsağlığı temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.