Bakan Selçuk: 10 başlıkta milli ve manevi eğitim

Bakan Selçuk: 10 başlıkta milli ve manevi eğitim

Mevcut müfredatları da kapsayan geniş bir literatür taraması yapıldığını kaydeden Selçuk, “Öğrencilere aktarılması hedeflenen milli, manevi ve evrensel değerler 10 ana başlık altında toplanmıştır.

Öğrencilere aktarılması hedeflenen kök değerler; adalet, dostluk, dürüstlük, otokontrol, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, yurtseverlik ve yardımseverliktir” dedi.

Bakan Selçuk, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in soru önergesine verdiği yanıtta okulların ve öğretmenlerin milli ve manevi değerleri müfredatların bütünleyici bir parçası olarak ele alması gerektiğini ifade etti.

Selçuk, “Öğrencilere okul içerisinde ve dışında değerleri pratiğe dönüştürmeleri için uygun ve etkili fırsatlar sağlanması, değerlerin manalı ve kalıcı olması için talebelerin akıl yürütme,sorgulama, araştırma, yorum yapma, bağlantı kurma ve değerlendirme becerilerini kullanabilecekleri drama, rol oynama gibi çalışmalarla aktarılması düşünülüyor” şeklinde konuştu.

Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda verilen milli ve manevi değerler eğitiminin bu sene güncellenen müfredatların ana odağını oluşturduğunu açıkladı

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.