Bahçeli’den Erdoğan’a af cevabı

Bahçeli'den Erdoğan'a af cevabı

MHP lideri Devlet Cahçeli, sosyal medya hesbaından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afla alakalı sözlerine yanıt verdi.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yapmış olduğu konuşmayı, bu kapsamda koşullu ceza indirimi ile ilgili teklifimize yönelik değerlendirmelerini titiz bir bakış açısı ile takip ve analiz ettik.

Sayın Cumhurbaşkanı, “şimdi birileri çıkarmış af, ne affı?” ifadeleri ile birlikte aynen şunları dile getirmiştir: “Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?

Elbette kast edilen Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Partimizi zan ve töhmet altında bırakmak katiyen doğru değildir. MHP’yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçu ile yan yana getirmek eğer art niyet değilse, katiyetle isabetsiz ve itibarsız bir isnattır.

Uyuşturucu ile en çok mücadele veren, bu uğurda her türlü olanağıyla fedakârlık gösteren ‘birileri‘ diye tabir edilen Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir.Şartlı ceza indirimi ile ilgili teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek, tahrip ve tahrif etmek fahiş bir yanlış,fuzuli bir demagojidir.

Kanun teklifimiz 24 Eylül 2018 haftanın ilk günü TBMM’ne sunulmuştur.Şu anda Adalet Komisyonu’nda görüşülmeyi beklemektedir.Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kıymetli milletvekilleri teklifimizi tasvip etmiyorlarsa kabul etmezler,takdir ediyorlarsa onay verirler.Mesele bu kadar basittir

Hiç kimseyi zorlayan yoktur, baskı kuran yoktur. Milletin temsilcileri hür iradeleri ile gereği ne ise onu yaparlar. Karar ve yetki TBMM’nindir. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi’ni meydanlarda hakir görmek, tariz ve tenkitle suçlamak siyasi ahlâk ve basirete katiyen sığmayacaktır.

Siyasi incelik ve nezahet, aynı zamanda ittifak ruhu ve duruşu muhataplarına inkar ve ihmal edemeyecekleri sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluğun ifa ve ifadesi millete verilmiş sözlerin, milli bekayı muhafaza azminin tezahürü ve teminidir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.