Bahçeli’den ‘Cumhur İttifakı geçici heves değildir’

Bahçeli'den 'Cumhur İttifakı geçici heves değildir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilatlara ilettiği genelgede, “Cumhur İttifakı, Türk tarihinin bir anında tesadüfen, siyasi pazarlık sonucunda ortaya çıkmış gelip geçici bir heves, iş bitimi dağılacak kuru bir ortaklık değildir, katiyen da bu şekilde görülmemelidir” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Partimiz yerel seçimlere tek başına katılacaktır. Cumhur İttifakı’nın doğasına uygun hareket edilmeye dikkat edilecektir” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Milliyetçi Hareket Partisi Mahalli İdareler Seçimleri’ne katılacak adaylarını merkez yoklaması usulü ile belirleyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyümesinden, yükselişinden, kuvvetlenmesinden korkan ve ürken kesimlerin provokasyonlarına çok dikkat edilecek, herhangi bir saldırı ve sataşma durumunda gerekli yanıt verilmekle beraber hukuken lazım gelen önlemler gecikmeden alınacaktır. Milletimizin ortak ve tarihi değerleri üstünde tahribat yapmayı hüner ya da demokrasi zannedenler yeniden iştahlanmışlardır. Karşımızdaki tablo son derece mahzurludur. Cumhur İttifakı bu mahzura karşı gereken hassasiyeti inanıyorum ki gösterecektir. Türkiye’nin rotasını kriz ve kaosa çevirmek için el birliği, güç birliği yapan melanet lobisi pusudadır, zayıf anımızı beklemekte, gevşek tavrımızı kollamaktadır. CHP, HDP, İP aynı hizada, aynı kümededir.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.