Bahçeli’den çok sert İnce çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaparak Muharrem İnce’ye göndermede bulundu. Bahçeli açıklamasında “Ülkücünün fiyatı yoktur, ülkücülüğün pazarı yoktur. Pişman olacak söz söylemeyiz. ‘Apolet atışmasını fazla uzattım’ diyen zavallılar için pişmanlık olabilir lakin bizde katiyen pişmanlık yoktur.” dedi.Son dakika | MHP lideri Devlet Bahçeli'den çok sert İnce çıkışı

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Milletimiz dünyaya demokrasi derdi verdi. İstikbalin ufku tertemiz parlamıştır. Cumhuriyetimizin üçüncü evresine kavgasız intikal sağlandı

– Milli uyanış, ümit vermiştir. Türk milleti sistemsel açmazları bertaraf etti. İstikbalin ufku tertemiz parlamıştır. MHP bu seçimden alnının akı ile çıkmıştır. Yaşadığımız onca vakaa karşın 24 Haziran seçimi bizim için bir başarıdır. 24 Haziran öncesi bizi iflas ettirme planlarını tersyüz ettik. İman var ise imkan da vardır” dedik. MHP aynı Anka kuşu gibi küllerinden doğmuştur. Türk milleti üç hilali ne mahsun bırakmış ne de mahçup etmiştir. 24 Haziran’da MHP büyük bir başarı elde etmiştir. 

– Milliyetçi hareket anket çalışmaları ile öğütülemez. 24 Haziran’da Türkiye kazanmıştır. Kurban edilmek istenen bekamız kazanmıştır. İrade ve karar sahibi büyük Türk milletidir. Partimiz yürütmeyi denetleme sorumluluğunu ikmal edecektir. Verdiğimiz, sözlerin hiç birini unutmadık.

– Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olarak yemin etmiştir. Partimizin açıktan destek verdiği Binali Yıldırım TBMM’nin yeni başkanı seçilmiştir. 

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

– Kararların seri ve hızlı alınacağı bir döneme girilmiştir. Bunu hazmedemeyen odaklar ekonomide, doviz ve faizde yeni kurnazlıklar peşindedir lakin başaramayacaklardır. Cumhuriyet yeni sistemle daha da kuvvetlenmiştir. Yeni sistemin yerleşmesi için her desteği vereceğiz.

“GELİŞMELERİ UZAKTAN İZLEMEYECEĞİZ”

MHP, devletin yeniden yapılanma sürecinde siyaseten tarihen taşıdığı sorumluluğu yerine getirecektir. Gelişmeleri uzaktan izlemeyeceğiz. Müdahil olmamız gereken yerlerde geri durmayacağız. Biz bu milleti karşılık beklemeden sevdik.

İNCE’YE GÖNDERME

Önce ülke dedik, önce millet dedik. Ülkücülüğün fiyatı yoktur. Ülkücülüğün pazarı yoktur. Bizi bilen bilir bilmeyen de kendi bilir. Apolet atışmasını fazla uzattım diyen zavallılar için, HDP’ye Kürt siyasi hareketi diyerek, Kürt kökenli kardeşlerimizi töhmet altında bırakan, PKK’ya ümit aşılayan fikir ve ülkü yoksunları adına pişmanlıklar olabilir ama bizde pişmanlık katiyen yoktur. Duruşumuz millettir. MHP kaçak güreşmez, kaçak dövüşmez. Siyaseti millet için yaparız, adam gibi yaparız. Cumhurbaşkanlığı sistemi önümüzdeki bin senenin anahtarıdır. Biz yürüyen mezar taşı değiliz. Türkiye yükselişe geçti, ölü toprağını üstünden attı.”

15 TEMMUZ’UN 2. YILDÖNÜMÜ

15 Temmuz’da yaşanan vahşet son iki yüzyılda karşılaştığımız hiç bir vakaa benzememektedir. FETO ihaneti milli ve manevi değerlere telafisi uzun süre yapılamayacak zarar vermiştir. FETO mili hafızalardan yüzyıllarca çıkmayacaktır. FETO iblisin yeryüzü garnizonudur. FETO’yla mücadele aslında Haçlı kafası ile mücadeledir. Türk milleti istiklaline kanı ile sahip çıkmıştır. O kanlı gecede yaşananların tekerrür etmemesi bizlerin boynunun borcudur. Milli insaf, hayasız akını durdurdu. Siyasi ayak hala gizemini korumaktadır. Yarın 15 Temmuz’un 2. yıldönümünü anacağız. FETÖ ve PKK tehdidi gündemden çıkmalıdır. 

İYİ PARTİ’YLE TOKALAŞMA

Sayın Koray Aydın deneyimli bir siyasetçidir. Daha dikkatli konuşmasını tavsiye ederim. Bir selam vermek şerle hayırı birbirinden ayırır o bunu ayıramıyor. 

OHAL VE AF TARTIŞMALARI

Af konusu gündemimizdedir, seçim beyannamemizdedir. Meclis’te yasama çalışamaları başladığında arkadaşlarımız teklifini sunacaktır.

OHAL ayın 18’i itibarıyla son buluyor. Yeni bir yasa gündeme getiriliyor, Meclis’e gelecektir. 

Sayın Cumhurbaşkanı kendisine nasıl ifade edilmesini istiyorsan, isteyenler öyle ifade edebilir ama cumhurbaşkanı tektir. 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.