Avrasya Tüneli Hizmet Süresini Arttırarak 24 Saate Çıkardı !

Avrasya Tüneli Hizmet Süresini Arttırarak 24 Saate Çıkardı !

Avrasya Tüneli 31 Ocak’ta saat 07.00’den sonra 24 saat hizmet vermeye başlayacak.

Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım AŞ. (ATAŞ) açıklamasına göre, İstanbul’da araç trafiğinin çok yoğun olduğu Kumkapı ve Koşuyolu güzergahında kıtalararası yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, 31 Ocak 2017’de 07.00 itibariyle 24 saat hizmet vermeye başlayacak.

Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmalar sebebiyle 30 Ocak tarihine kadar 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyordu.

Açıklamada yer verilen bilgilere göre, trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa Yakasındaki Kennedy Caddesini bağlayan Avrasya Tüneliyle zaman kaybı azaldı.

Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergah sayesinde tüneli kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor. İstanbul genelinde de yolculuk sürelerini kısaltan Avrasya Tüneliyle İstanbullular vakit tasarrufu sağlıyor.

Avrasya Tüneli hizmete açıldığı ilk günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi görüyor. Sahip olduğu ileri teknolojik özellikleri ile Avrasya Tüneli, ocak ayının ilk haftasında etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşımın olumsuz etkilendiği İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım alternatifi olarak öne çıkmıştı.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.