‘Artık istismar edemeyecek’

'Artık istismar edemeyecek'

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyona ilişkin, “Bundan sonra bu şekilde hem aileler dağılmaktan kurtulacak hem aile birliği sağlanmış olacak hem de mağdur insanlar olmayacak. Onları istismar edemeyecekler.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik açıklamaları sebebiyle Şubat ayında Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunan Diyanet-Sen’in Genel Başkan Vekili Aydın yaptığı açıklamada, Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonun yurttaşları memnun ettiğini, halkın duygularına tercüman olunduğunu ifade etti.

Oktar’ın evinden çıkan silah ve çelik yelek gibi malzemelerin örgütün ne boyutta olduğunu gösterdiğini belirten Aydın, “Demek ki FETÖ gibi tehlikeli bir yapılanma olmak üzere çalışmalar vardı.” ifadesini kullandı.

Oktar’ın bir çok insanı ve  çocukları istismar ettiğini ve halkın değerlerini ayaklar altına aldığını vurguladı.

“Devletimiz, hükümetimiz örgütün köküne inecektir”

Oktar’ın daha önce “askere gidemez” raporu aldığına lakin daha sonra bedelli askerlik yaptığına dikkati çeken Aydın, şunları ifade etti:

“O raporlar neyin sonucunda verilmiş, nasıl verilmiş? Altı hastaneden rapor almış. Dolayısı ile ceza verilemeyeceği, şizofren olduğu görülüyor. Şizofrensen halkın çocuklarının duygularıyla, başkasının namusuyla, inananların değerleri ile oynamayacaksın, dini istismar etmeyeceksin, dini söylemleri kullanmayacaksın. Bu operasyon bizi memnun etmiştir. İnşallah devletimiz, hükümetimiz bu örgütün köküne inecektir. Ben bu şekilde inanıyorum.”

Suç duyurusunda bulunmuştu

Memur Sendikaları Konfederasyonuna (Memur-Sen) bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik açıklamaları sebebiyle Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.