Arefe Günü Tatil Edildi mi?

     Arefe günü tatil olacak mı sorusu yurttaşlar tarafından en fazla merak edilen soruların başında geliyor. Ramazan Bayramının bu sene hafta sonuna denk gelmesi Arefe günü tatil edilir mi sorusunu akıllara getirdi. Peki Arefe günü tatil edilecek mi?Arefe günü tatil edildi mi? Arefe günü ne zaman?

      Arefe günü için artık çok az bir müddet kaldı. Vatandaşlar tarafından “Arefe günü ne vakit?” sorusuna cevap aranmaya başlandı. Ramazan ayının son günü olan Arefe günü bu  yıl 14 Haziran Perşembe gününe denk geliyor. Vatandaşlar bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle “Acaba Arefe günü tatil olur mu?” sorusunu merak etmeye başladı. Peki Arefe günü tatil olacak mı?

AREFE GÜNÜ TATİL OLACAK MI?

      Dini bayram günleri arasında yer alan Ramazan Bayramı, Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre Arefe günü dahil toplamda 3,5 gün sürmektedir. Arefe günü,Resmi Gazete’deki bilgiye göre yarım gün olarak kabul edilmektedir.

      Dolayısı ile kamu çalışanları için kurumların insiyatifinde idari tatil ilan edilmezse, 14 Haziran Perşembe günü saat 13.00’dan sonra tatil başlayacaktır.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.