Akşener:’Bu kriz iktidarın eseridir’

Akşener:'Bu kriz iktidarın eseridir'

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, dün açılışı yapılan ‘İstanbul Havalimanı’yla alakalı “Cumhuriyetin gurur tablosu dediler. Bizim kitabımızda haramla gurur duymak yoktur” ifadesini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Dün rantiyecilerin ekibi şantiyede, milletin evlatları da 1. Meclis’teydi. Bizim 3. hava limanı gibi projelere itirazımız yok. Bu projeler hakkı ile yapıldığı taktirde destek veriyoruz ama her aşa haram katma hastalığını gene açıkça görüyoruz. Bu inşaat benzerlerinden çok daha pahalıya yapıldı. İşin başında şartname değiştirildi. Teminatı milletin parası üstünden devlet verdi. 3 senelik ödemeyi de 25 yıl sonraya ertelediler. Sonra da Cumhuriyetin gurur tablosu dediler. Bizim kitabımızda haramla gurur duymak yoktur.

Geçtiğimiz günlerde EYT’de ilk turda insafıyla oy veren tüm vekillere teşekkür ediyorum. Ama ikinci turda yaşananlar ibretliktir. Bir fotoğraf vardı, kararını değiştiren vekillerin mahcubiyeti yüzlerinden okunuyordu. Bunu vekillerimize yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur. Geçen de söylemiştim benden gelecek bir telefon ve insafınız arasında kalırsanız hiç tereddüt etmeden insafınızı seçin. Milletimizin faydasına bir tavsiye hangi partiden gelirse gelsin İYİ Parti destek verecek. Çünkü bizler şahsi kaprislerimiz için değil milletimiz için çalışacağız

‘SATIŞLAR DURDU, KONKORDATOLAR PATLADI’

Erdoğan gizlemeye çalışsa da tablo ortada. Satışlar durdu, konkordatolar patladı. Şirketler işçi çıkararak ayakta durmaya çalışıyor. Çiftçinin mahsulü para etmiyor, maaşlar eridi gitti. İktidar tasarrufa gideceğini açıkladı. Bütçeye bakıldığında en büyük tasarruf yatırımdan yapılıyor. Saraya harcayalım, yatırımdan tasarruf yapalım. Sanılıyor ki devlet kemer sıkacak, yurttaş harcamaya devam edecek, kriz hafif sıyrıklarla atlatılacak. Ama durum hiç te öyle değil. Biz üzerimize düşeni yapıp uyarmış olalım, günahı McKinsey’e kulak verenlerin boynuna olsun.

İktisattan biraz anlasalar tasarrufa giderken yatırım harcamalarını kısmanın işleri daha kötüye götüreceğini bilirlerdi. Kamu yatırımlarını kısmak ekonomiyi durma noktasına getirecektir. Ne yazık ki damat bey işin hala ciddiyetinde değil.

Ağır bir ekonomik  kriz yaşıyoruz. İktidar ‘cambaza bak’ der gibi her gün ortaya yeni şeyler atıyorlar. Suçu hep başkalarının üstüne atsa da bu kriz iktidarın eseridir. Önce dış güçler şeklinde konuştu. Sonda dış güçlerle ilgisi yok şeklinde konuştu. Dün gene dış güçlere bağladı. Bütün bahaneleri ayrı ayrı tüketti. Milletimizle başbaşa kaldı.

Görüyoruz ki Sayın Erdoğan’da geçim derdi çekiyor. Bunu maaşına yaptığı % 26 zamdan görüyoruz. Maaşı 74 bin TL’ye çıkıyor. Hem de devletin güya tasarruf yaptığı bir zamanda. Uçağa, Saray’a, kendi maaşına zam yapmaya para buluyorsunuz. O halde buyurun milletimize de bulun. Kendi maaşına yaptığın zam kadar emekliye, çalışana da zam yapmazsan aldığın her kuruş haram, zehir, zıkkım olsun. Sanma ki unutacağız, bu işin peşini bırakacağız. Hatırlatmaya devam edeceğiz. Bakalım milletin adamı mısın, yoksa kendine mi Müslümansın?

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.