”Aha Dayıya Sor” Diyen Adanalı Yine Tutuklandı

''Aha Dayıya Sor'' Diyen Adanalı Yine Tutuklandı

Günümüzde webin ve sosyal medyanın gücünü atışmanın manasız olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Buna örnek olarak geçtiğimiz aylarda polisler tarafından Adana’da göz altına alındıktan sonra adliyeye sevk edilirken ‘Aha dayıya sor, 4 defa hacca gittim geldim’ sözleri ile fenomen olan ve onlarca caps yapılan Hasan Tanrıkulu yeniden polisler tarafından gasp iddiası ile gözaltına alındı.

Adanalı Hasan Tanrıkulu Yeniden Tutuklandı 

Aha dayıya sor sözleri ile internet fenomeni haline gelen Adanalı Hasan Tanrıkulu, lise talebesi A.D’nin telefonunu gasp ettiği iddiası ile çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddiaya göre lise talebesi A.D, Güzelyalı Mahallesi’nde arkadaşıyla dolaşırken ayet yazılı kartlardan satan Hasan Tanrıkulu önlerini keserek kartlardan satmak istedi. Kart almak istemeyen talebelerden para isteyen Tanrıkulu, 5 lirayı aldıktan sonra talebeleri tehdit ederek telefonunu alıp vaka yerinden uzaklaştı.

Ailesi ile birlikte durumu polise bildiren A.D, telefonunun webte ‘Aha dayıya sor’ lafı ile fenomen olan kişi tarafından gasp edildiğini söylemesinin arkasından Hasan Tanrıkulu polisler tarafından kısa sürede yakalanarak nezaret altına alındı.

Kaynanama Selam Söyleyin Dedi

Polisteki sorgusunun arkasından adliyeye sevk edilen Tanrıkulu gazetecileri görünce ‘Kaynanama selam söyleyin beni ziyarete gelsin’ dedikten sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.