Adana’da Uyuşturucu Operasyonu !

Adana’da Uyuşturucu Operasyonu !

Adana’da iki ayrı operasyonda kokainle yakalanan sevgililerin de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “torbacı” diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon başlattı.

Polis, Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi’nde bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde uygulama yaparken bir otomobili şüphe üstüne durdurdu. Sevgili oldukları öğrenilen B.H.K. (24) ve Y.B. (20) otomobilden indirilerek, araçta yapılan aramada kaputun içerisinde 1 kilogram 170 gram kokain ele geçirildi. Bunun üstüne sevgililer nezaret altına alındı. Polis, Seyhan ilçesi Şakirpaşa ve Ova Mahallesi’nde yapılan operasyondaysa 6 kişiyi gözaltına aldı. Bu şahıslardan H.A.’nın üstünde 15 paket kokain ele geçirildi.
Zanlılar, emniyete getirilerek sorguya alındı. Sevgililerin sorgularında kokaini İstanbul’dan aldıklarını, içici olduklarını, Adana’da torbacılara para kaptırmamak için İstanbul’dan aldıklarını ifade ettikleri öğrenildi. Sevgililerin 1 kilogram 170 gram kokaine 55 bin dolar verdiği, kokainin gerçek kıymetinin ise 110 bin dolar olduğu öğrenildi.
Zanlılar sorgularının arkasından adliyeye sevk edildi. Tutuklanmaları isteğiyle nöbetçi mahkemeye çıkartılan zanlılardan sevgililerin de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklanırken, 1 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.