Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Memur Alımına İlişkin Açıklama !

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Memur Alımına İlişkin Açıklama !

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 2017 Yılında 16 bin Memur alacağını bildirdi.

Bunların İçinde Savcı Hakim’de Olacak şeklinde konuştu.

15 Temmuz Darbe gecesinden sonra tutuklanan ve ihraç edilen memurlar için boş kalan kadronun tamamlanması için yeni 16 bin Memur alımı 2017 Tarihinde başlayacak dedi.

Bozdağ: 16 bin yeni memur alacağız Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı olarak 16 bin yeni personel alımı yapılacağını açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak yaklaşık 16 bin yeni personel alımı yapacağız. Bunlardan kastım icra katibi, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz koruma memuru, infaz katibi gibi şeyler ve de hakim savcı alımı dahil 16 bin civarında alım yapılacaktır. Son çıkarılan KHK ile biz uzman çavuşlar ve uzman erbaşlardan 2 yıl çalıştıktan sonra görevden ayrılanların gardiyan olarak mesleğe alımı konusunda bir hüküm koyduk. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir ilana çıkacağız. 35 yaşını doldurmamış olanlar arasından bunun seçimi yapılacak. Zannedersem ilk ilanda 5 bin kişi bunlardan alacağız. Büyük ihtimalle aralık ayı içinde bunun ilanını yapacağız.” dedi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.