ABD ve Rusya aynı anda duyurdu

Rusya Cumhurbaşkanı Putin ve ABD Başkanı Trump’ın 16 Temmuz’da Helsinki’de bir araya gelecekleri açıklandı.Son dakika... Beklenen oldu! ABD ve Rusya aynı anda duyurdu...

Önce Amerikan Fox News kanalı, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya lideri Vladimir Putin’in Helsinki’de görüşeceğini dünyaya duyurdu. Sonra da Kremlin ve Beyaz Saray iki liderin 16 Temmuz’da Helsinki’de bir araya geleceğini aynı anda doğruladı.

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile görüşmesinden sonra dün yaptığı açıklamada, düşünülen Putin-Trump zirvesine ilişkin bilgi vermişti.

Uşakov, Putin ve Trump’ın atılacak adımları içeren uluslar arası güvenlik konusunda ortak açıklama yayınlayabileceğini belirtmiş; zirvenin yapılacağı yere ilişkin de “Bizim ve Amerikan tarafı için uygun olacak üçüncü bir  ülke belirlendi” ifadelerini kullanmıştı.

Uşakov, “Bu buluşma uzun zamandır düşünülüyor, Rusya ve ABD için büyük önem taşıyor. Uluslararası toplum için de önemli. Bu zirve bu yazın en önemli uluslar arası olayı olacak” demişti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.