ABD-RUSYA-TÜRKİYE Birlikte Hareket Edecekler İddiası !

ABD-RUSYA-TÜRKİYE Birlikte Hareket Edecekler İddiası !

MOSSAD’a yakınlığı ile bilinen DEBKA haber sitesi 14 Kasım tarihli “Obama, Trump’in, Putin, Erdoğan ve Suriye’yle bağını vuruyor” başlıklı haberinde şok iddialara yer verildi.

Haberde Trump’ın hali hazırda Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ortadoğu’da bir plan geliştirmekte olduğu, Obama’nın da Trump’in öncelikli güvenlik ve dış siyaset başlığı olacak Suriye krizini bilerek seçtiği ve mevcut politikası ile Trump’ı zor durumda bırakmayı maksatladığı iddia edildi.

Operasyon Ortak Yapılacak 

Sitede yer alan haberde Moskova ve Ankara’daki ‘haber kaynaklarından alınan bilgilere’ yer verildi. Sitedeki tüm haberlerde Mossad ajanları ‘haber kaynakları’ olarak geçmekte. Bu kaynaklara göre Trump’ın destekleyeceği, Putin’in hava desteği ve Türkiye’nin kara desteği ile düzenlenecek ortak bir operasyon gerçekleştirilerek DAEŞ’ın baş kenti Rakka’nın ele geçirileceği bilgisine yer verildi. 

Yeni Bir Düzen İçin Adımlar Atılıyor 

Eş vakitli olarak Rusya ve İran’ın da Halep’in doğusunda bulunan Suriyeli isyancıları püskürtmek için harekete geçeceği ve tüm bu planların Trump’in koltuğa oturmasının arkasından, 2017 Ocak ayının ortasında başlatılacağı yönünde şok bir iddia ortaya atıldı. DEBKA’nın bu kuvvetli istihbaratlara dayanan haberi bir kez daha dünyada yeni bir düzenin oluşmaya başladığını ve Türkiye-ABD-Rusya ilişkilerinin yeni bir boyut kazandığını da gözler önüne serer özellikte. 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.