ABD Desteği İle Pkk’ya Yeni Silah Ve Kamuflajlar Veriliyor !

ABD Desteği İle Pkk'ya Yeni Silah Ve Kamuflajlar Veriliyor !

Suriye ve Irak kuzeyinde yuvalanan teröristleri kara gücü olarak kullanmak isteyen ABD ve İngiltere, teröristleri silahlandırmak ve bunun eğitimini vermekle yetinmedi. Şimdi de hainleri askeri düzene göre teçhizatlandırıyor.

PKK’lı hainler her vakit giydikleri poşulu, mekap ayakkabılı kıyafetler yerine, kamuflajlı, askeri modelde kıyafetler kullanmaya başladı. Sincar’dan Kerkük’e kadar geniş bir alanda hareket serbestisi kazanan örgüt, DAEŞ’den kaçan Ezidi gençleri de bünyesine katıyor. Örgüt yeni yapısında yeni silahlar, yeni düzen kurarken eğitimleri de askeri kurallara göre verilmeye başlandı.

Terör Örgütü Pkk’ya Destek Sürüyor

DAEŞ’le mücadele için Irak ve Suriye’de bulunan ABD ve Batılı devletlerin özel güçleri tarafından, PKK’lılara silah-mühimmat ve askeri malzeme veriliyor. Ortadoğu ve Türk dünyası üstüne medya çalışması olan Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği’nin 2016 medya raporunda, PKK’lıların yeni silah ve üniformalarının fotoğrafları da yer aldı.

Raporda bölgedeki yeni yapılanma şu şekilde anlatıldı: “DAEŞ’le mücadele etmesi için PKK’ya yapılan silah ve mühimmat yardımının yanı sıra eğitim desteği de verildiği biliniyor. PKK, kendisine yapılan askeri destekle kabuk değiştirmeye başladı. PKK artık Batılı askeri uzmanların gözetiminde senelerdir sürdürdüğü klasik yapısından, kendisine biçilen rol gereği askeri elbise, malzemeyle ileride kurulması düşünülen terör ordusunun altyapısını hazırlıyor. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terör kantonları, üsleri ve kampları kuruyor.”

“PKK, şu an Kerkük güneyinde bünyesine elaman topluyor. Haftalık programlar şeklinde Batılı uzmanlarca verilen silahlı eğitim sonrası bu gençlere kamuflajlı üniforma giydiriliyor.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.