15 Temmuz’da küresel anma

15 Temmuz'da küresel anma

Türkiye’nin 251 şehit ve binlerce yaralı verdiği FETÖ’nin 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmayacağı, dünya genelinde yapılacak etkinliklerle gösterilecek. Hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde 15 Temmuz ruhunun diri tutulması için Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), dünyada bir çok ülkede alanlarda olacak.

MEYDANLARDAN BİRLİK MESAJI

Viyana, Nürnberg, Londra, Strazburg, Brüksel, Hollanda, Stuttgart, Köln, Saraybosna, Mannheim gibi Avrupa’nın önemli merkezlerinde bir çok etkinlik gerçekleştirilecek. Darbe girişiminin ikinci sene dönümünde dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk yurttaşları, meydanları dolduracak. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” sebebiyle yurttaşlar, birlik mesajı verecek.

DEMOKRASİ BALONLARI UÇURULACAK

Şehirlerin en önemli meydanlarında FETÖ’nün darbe girişimini anlatan fotoğraf sergileri gerçekleştirilecek. UID, 15 Temmuz ile alakalı basın bildirisi okuyacak. 251 şehidin adı ve fotoğrafının bulunduğu demokrasi balonları uçurulacak.

CAMİLERDE MEVLİD

Türkiye’nin dış misyonlarındaysa 15 Temmuz şehitlerini anma programları düzenlenecek. Yurt dışındaki tüm camilerde şehitler hatırasına Kuran-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve dualar okunacak. Geçtiğimiz sene da dünyanın dört bir yanında Türk yurttaşları meydanları doldurmuştu. Şehitler için dualar okuyan ve gıyabi cenaze namazı kılan yurttaşlar, demokrasi nöbetleri tutmuştu.

İngilizce klip hazırlanacak

Uluslararası Demokratlar Birliği Gençlik Kolları, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle ilgili İngilizce video klip hazırlayacak. Bu klipte 251 şehidin adları altyazı olarak geçilecek. Darbe girişiminin ve FETÖ’nün anlatıldığı farklı dillerde kısa ve etkili “caps”ler sosyal medyadan paylaşılacak.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.