Varis Tedavisi

 

Günümüzde görülen deri hastalıklarının başında varis hastalığı gelmektedir. Bu hastalıkta toplardamarın işlevsel bozuklukları sonucu veya kan akımının önündeki engel sebebiyle kıvrımlı bir hal alması sonucu oluşan ve insanlara bayağı fazla rahatsızlık veren bir hastalık çeşididir. Bu hastalık bacaklarda genellikle görülmekle beraber insanlar için kötü görüntüye sebep olmaktadır. Yani bu hastalığa sahip olan kişilerin bacaklarda mavi veya mor renkli şekilleri bozuk eğri büğrü damarlar kısaca varisler ortaya çıkmaktadır. Günümüzde daha çok bayanlarda görülen bir hastalıktır. Bu hastalık sizde bacak ağrılarına ve çabuk yorulma gibi sebeplere sahip olmaktadır.

 

Varis Görülen Kişiler


  Varis genelde kilolu ve ev hanımı kadınlarda görülmektedir. Çünkü bu kadınlar hareketsiz bir şekilde evde oturduklarından dolayı ev hanımlarında görülme olasılığı artmaktadır. Ama bunun yanında genetiksel olarak da görülme olasılığı bulunmaktadır. Çünkü ailevî olarak da görülme olasılığı yüksek bir deri hastalığıdır. Eğer bu hastalığı önemsemez ve gerekli olan tedavileri yaptırmaz iseniz sizde ilerleyen ebatlarda bu hastalığın ağrılarına maruz kalabilir ve ileriki zamanlarda oldukça şiddetli ağrılar çekebilirsiniz.

images-3

Tedavi


Tedavi olarak bu varis hastalığında genelde ameliyat tercih edilmektedir. Bu ameliyat sayesinde bu illetten kurtulmanız muhtemeldir. Genellikle ameliyat tercih edilmekle beraber aynı vakitde alternatif tedavi yöntemleri de bulunmaktadır ve zamanımızda cerrahi müdahaleye gerek kalmadan bu tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Sizde şayet bu alternatif tedavileri kullanırsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.