Şeker hastalığının belirtileri nelerdir?

Şeker hastalığının belirtileri nelerdir?

IMG_20151104_142649
Şeker hastalığı belirtileri

Şeker hastalığının birçok belirtisi vardır bunlardan en önemlisi gözlerde oluşan belirtilerdir.Geçici görmede bulanıklık  erken evrede oluşur.Çünkü şekerdeki dalgalanmaya göre gözün içindeki lensde yani mercekteki kırıcılık değişebilir ve geçici bulanıklıklar yaşamanız mümkündür.Örneğin sabah daha iyi görüyorum deyip akşam daha kötü görüyorum da diyebilirsiniz. Veya iki gün arasında değişen gözlük numaraları sık gözlük numarasında değişiklik bir türlü rahat edememek şeklinde rahatsızlıklar olabilir.

images (2)

Bu tip şikayeti olan  hastalarda şekerden süphelenilebilir. Ayrıca katarakta bağlı daha çok ve daha erken yaşta değiştiği için ışıkta parlamalar özellikle Araba kullanırken ışıkların farları rahatsız etmesi Bulanık görme yine görme kaybı yapabilir ama retinayı tutup retinada kanamalar başladığında ancak sarı nokta merkez etkilendiğininde hastalığı fark eder.

şeker-hastalığında-bulanık-görme

Neden mi rahatsız olabilir yine Bulanık görme yakında zorlanma renk tonlarında donuk görmek,iki göz arasında farklılıklar da olabilir okuyamama gibi şikayetleri olabilir, ama öncesinde Aslında dikkatli bir göz retinası yapılsa daha uç kısımlardan daha erken evrelerde Şeker’e bağlı göz tutulumu ve tanısı konabilir. Ayrıca gözün içine bütün göz boşluğunu dolduran alanda kanama olabilir ki ozaman hastanın görmesi aniden el hareketi seviyesine kadar inebilir.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.