Gebeliğin birinci ayında neler olur?

Gebeliğin ilk ayında vücudumuzda neler olur?

Adet tarihinizin geçmesiyle beraber gebelik testleri yapılır.Ve çıkan gebe sonucundan sonra vücunuzda değişimler yavaş yavaş başlayacaktır.

Bebeğinizin rahminizde büyümesi ve yaşayabilmesi için amniyotik keseye ihtiyaç vardır ve işte amniyotik kese döllenmiş yumurta etrafında oluşan su geçirmez bir kesedir.Bu kese hamilelik boyunca büyüyen embriyonun,yani bebeğinizin içinde büyüyeceği yaşayabileceği için çok önemlidir. 

Plasenta ilk 3 aylık trimesterde  gelişir. Plasenta, anneden bebeğe besin maddeleri aktarır ve bebeğinde atıklarını aktaran yuvarlak, düz bir organdır.

Emriyo ilk ayında bir yüz, gözler için büyük koyu halkalı form alır. Ağız , alt çene ve boğaz gelişiyor.Bebeğinizin kan hücreleri şekilleniyor ve dolaşım başlayacak.

Hamileliğinizin ilk ayının sonuna gelindiğinde , bebeğiniz yaklaşık 6-7 mm (1/4 inç) uzunluğundadır – yaklaşık bir parça pirinç kadar!.Bebeğiniz çok küçük olduğu için onu hissetmeniz mümkün değildir.Gebeliğin ilk aylarında kilo artışınızda olmaz ,hatta mide bulantılarınız başlayacaktır bu aylarda ve bu yüzden kilo bile verebilirsiniz.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.