Çocuk Düşürmede Hap Yöntemi

 

Sağlıksız gerçekleşen gebelik dönemlerinde veya bazı sorunlar nedeniyle çocuğun düşürülmesi gereken konularda birçok çocuk düşürme yöntemi kullanılabilmektedir. Bu yöntemler arasında en etkili ve ameliyatsız gerçekleştirilebilen yöntemlerinden biri de düşük hapı kullanılmasıdır. Sezaryen gibi ameliyat gerektiren ve sonrasında da psikolojik sıkıntılar yaşayabileceğiniz bir uygulama olmamasının yanında gizli yapılabilir bir uygulama olması da bu yöntemin daha çok tercih edilmesi anlamına gelmektedir. Uzman bir destek gerektirmeden de gerçekleştirebileceğiniz hap ile çocuk düşürme, oldukça ekonomik bir yöntemdir.

Hap ile çocuk düşürme yöntemi sırasında kesinlikle uzman olmasa da size destek olabilecek, yaşanacak sıkıntılarda müdahale edebilecek birilerinin varlığı çok önemlidir. Aynı zamanda hap kullanımı sırasında alkol ile bir alakanızın olmaması da gereklidir. Bu bilgilerin yanı sıra düşük ilacı kullanımı sadece gebeliğin 10-12 haftalarında kullanılması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Aynı şekilde 12 haftası geçmiş gebelikte de düşük hapının çok ciddi sağlık sıkıntısına yol açabileceğini, bu yüzden 12 haftayı geçen gebeliklerde çocuk düşürme hapı kullanılmaması gerektiğini de unutmayın.

Düşük hapı kullanımı ile birlikte çocuk düşürme süreci başlayacaktır. Başlayan süreç ile birlikte mide bulantısı, kusma, ishal ve adet kanaması kadar bir kanama yaşanmaması normaldir. Ancak bu belirtilerin dışında yaşanabilecek sıkıntılarda veya aşırı kan kaybında vakit kaybetmeden doktorlarınıza danışmanın gerekmektedir. her şeyin normal gerçekleşmesi durumunda is rahat bir gebelik sonlandırma süreci yaşayabilirsiniz.

Bu yazı 864 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça