Birçok Rahatsızlığa İyi Gelen Keçiboynuzuna Talep Arttı

Birçok Rahatsızlığa İyi Gelen Keçiboynuzuna Talep Arttı

Pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmekte olan keçiboynuzu satışı kış ayları ile beraber artış göstermekte.

Kansızlıktan cinsel iktidarsızlığa kadar bir çok hastalığa iyi geldiği belirtilen keçiboynuzu kışın ilk akla gelen meyvalerinden. Genellikle pekmez şeklinde tüketilen keçiboynuzu, meyva ve keçiboynuzu özü olarak da tercih edilebiliyor. Kış mevsimi ile beraber talep oranı artan keçiboynuzunun kilosu 10 TL civarında satışa sunuluyor.

Keçiboynuzunun genelde Ege, Antalya, Mersin ve Kıbrıs’ta yetişen bir meyva olduğunu belirten aktar Musa Semizoğlu, “Kansızlık, astım, öksürük ve bronşit gibi hastalıklar için bizlerden talep ediliyor. Keçiboynuzunun önemli bir özelliği içinde 8 adet vitamin bulunması. Pekmez, meyva ve keçiboynuzu özü durumunda tüketiliyor. En fazla pekmez şeklinde tercih ediliyor. Kilosunu 10 liradan satıyoruz. Kış mevsiminde kullanımı artıyor. Bu dönemde satışlarda artış var” dedi.

Yaz ayına göre keçiboynuzu satışının arttığını söyleyen aktar Adem Diyenli, “Keçiboynuzu birçok hastalığa karşı besin takviyesi olarak kullanılabiliyor. Çeşitli şekillerde tüketiliyor” şeklinde konuştu.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.