Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşında? İşte evlilikleri

Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşında? İşte evlilikleri
Gözlerden uzak bir hayat süren Yalçın Dümer, 2. Sayfa programına misafir olarak katıldı. Sektöre ve özel yaşamına ilişkin açıklamalarda bulunan Yalçın Dümer’in yaşamı merak konusu oldu. Peki, Yalçın Dümer kimdir?

Oyuncu Ekrem Dümer’in oğlu olan , 1965 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Konservatuar talebesiyken babasından izin giderek Şehir Tiyatrolarına girdi.

1986 senesinde yönetmenliğini Başar Sabuncu’nun yaptığı “Asılacak Kadın” isimli sinema filminde Müjde Ar ile beraber oynadığı rolle tanındı. 

1994 senesinde senaryosunu Emine Şenliklioğlu’nun yazdığı, “Bize Nasıl Kıydınız” isimli sinema filminde Fatma Belgen ile beraber rol aldı. Sinema, televizyon oyunculuğu arkasından, sunuculuk kariyerine adım attı. İlk olarak ”İşte Müzik, İşte Eğlence”adlı programı sundu.

Ebru Cündübeyoğluyla birlikte önce ”Çalar Saat”, arkasından da ”Sabah Şekerleri” isimli programları sundular. Yalçın Dümer, daha sonra Kanal D’de “Televole” programını sundu.

1998 senesinde “Yaşama Hakkı” isimli sinema filminde Filiz Taçbaş, Erol Taş, Fikret Hakan ile başrolleri paylaştı. İlk evliliğini tiyatro sanatçısı Defne Halman ile yapan Yalçın Dümer,  1993 senesinde sinema oyuncusu Serpil Çakmaklıyla evlendi. 27 Mayıs 1995 tarihinde ayrıldı. Bu evlilikten Merve, adında bir kızı var. Ağustos 1998 senesinde şarkıcı Esra Balamir ile evlendi. İkili, 1999 senesinde boşandı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.