Vuslat dizisinin Aziz’i Kadir Doğulu kimdir? Kaç yaşındadır? İşte hayatı hakkında bilgiler

Vuslat dizisinin Aziz'i Kadir Doğulu kimdir? Kaç yaşındadır? İşte yaşamı hakkında bilgiler
Vuslat dizisinde Aziz karakterine yaşam veren Kadir Doğulu, dizinin ilk gününde araştırılan isim oldu. Daha önce bir çok dizide boy gösteren yakışıklı isim, 2010 senesinde Küçük Sırlar dizisiyle oyunculuk kariyerine başlangıç yapmıştır. Muhteşem Yüzyıl Kösem, Bana Sevmeyi Anlat gibi dizilerde de boy gösteren Kadir Doğulu, son olarak Vuslat dizisinde Aziz karakterini canlandırıyor. İşte, Vuslat dizisinin Aziz’i Kadir Doğulu hakkında bazı bilgiler

19 Nisan 1982 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimi burda tamamladı. 2000 senesinde İstanbul’a yerleşen Doğulu, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nü bitirdikten sonra yiyecek-içecek sektöründe çalışmaya başladı.

Oyunculuk kabiliyeti keşfedilen Doğulu, 2010 senesinde “Küçük Sırlar” dizisiyle görsel sanatlar kariyerine başladı. İlk oyunculuk tecrübesinin arkasından 2011 senesinde “Pis Yedili” isimli dizide yer aldı. Ardından 2013 senesinde Peyami Safa’nın aynı isimli romanından uyarlanan “Fatih Harbiye” dizisinde baş rolde oynamış olan Kadir Doğulu 2014 Aralık ayında Fatih Harbiye dizisinin Final yapmasıyla yeni başlayacağı projesine hazırlanmaktadır.

2013 senesinde “Bir Hikayem Var” filmi ile beyaz perdeye ilk adım atan Kadir Doğulu, 2014 senesinde Kanal D’de yayınlanan “Star Işığı X-Factor” şarkı yarışmasının da sunuculuğu üstlenen Kadir Doğulu “Sevdam Alabora ” dizisinde rol aldıktan sonra,”Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisinde Mehmed Giray karakterini canlandırmıştır.

Fox TV’de yayına giren ” Bana Sevmeyin Anlat” dizisinde “Alper” karekterini canlandırmış olan Kadir Doğulu 2018 senesinde Star Tv ekranlarında “Babamın Günahları ” adlı yeni dizisiyle izleyicisiyle buluşmuştur. 

Kadir Doğulu’nun son durağıysa Vuslat dizisi olmuştur.

KADİR DOĞULU’NUN CANLANDIRDIĞI AZİZ KARAKTERİ 

Almanya’da doğan ve 15 yaşında Türkiye’ye ailesiyle birlikte dönüş yapan Aziz karakterini canlandıracak olan Kadir Doğulu, rolü gereği otoriter, dikkatli, karizmatik, veliaht olarak aile şirketini yönetecek. Vuslat’ta “aşık” anlamının bedenlenmiş hali olacak olan Doğulu, Aziz’i şu şekilde anlatıyor: ‘Dizide öncelikle Leylayla Mecnun, Kerem ile Aslı gibi olanaksız aşkların öykülerinden ilham alındı. Oynadığım karakter ise âşık olduğu andan sonra kendini ve yaşamı sorgulamaya başlıyor. Ancak bu aşk, Aziz konumundaki biri için bir çok şeyden vazgeçmesini de gerektiriyor.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.