Veysel Tiryaki kimdir? İşte AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki’nin hayatı

Veysel Tiryaki kimdir? İşte AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki'nin yaşamı
Veysel Tiryaki, AK Parti’den Yenimahalle Belediye Başkanlığı için aday gösterildi. Bu gelişmenin arkasından başta Yeni Mahalle’de ikamet eden yurttaşlar olmak üzere bir çok kişi, Veysel Tiryaki’nin yaşamını araştırmaya başladı. Peki, Veysel Tiryaki kimdir? İşte, AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryakİ’nin biyografisi…

Dr. Veysel Tiryaki, 1965 senesinde Bolu’nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamladı

1984 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. Mezuniyetinin arkasından kısa bir müddet Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanı olarak vazife yaptıktan sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı. 1990 yılından sonra İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

2003 senesinde Ankara’ya tayini çıktı. İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak vazife yaptı. 2004 senesinde memuriyetten istifa etti ve AK Parti’den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu.

29 Mart 2004 senesinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 senesinde ikinci kez AK Parti’den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara’da en yüksek oy oranıyla tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerini de kazandı.

1992 senesinde Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere’de kaldı. 1998 – 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde “Kamu Yönetimi Yüksek Lisans” programını tamamladı. 2011 senesinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı’nda Doktorasını tamamladı.
Evli, üç çocuğu var ve iyi derecede İngilizce biliyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.