Tarık Mengüç kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Tarık Mengüç kimdir? Kaç yaşında ve nereli?
2004 senesinde seslendirdiği ‘Şakşuka’ şarkısı ile popülerlik kazanan Tarık Mengüç 2017’de Survivor’da yarışmıştı. Katıldığı televizyon programları ve basında yer alan haberlerin arkasından Tarık Mengüç’ün kim olduğunu merak eden yurttaşlar, konuya dair bilgi almak adına webte araştırma yapıyor. Peki, Tarık Mengüç kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

dünyasının renkli isimlerinden , müzikal çalışmalarının yanı sıra farklı kabiliyetleri ile de dikkatleri üstüne çekiyor. İşte, Tarık Mengüç’e ilişkin ayrıntılar…

17 Ocak 1969 senesinde İstanbul’da doğdu.  “Şakşuka” şarkısı ile şöhreti yakalayan Tarık Mengüç, müzik yaşamına önce atılmadan yaşamını devam ettirebilmek için; mobilya dizayncılığı ve cilacılık, seramikçilik, çakmakçılık gibi farklı alanlarda çalıştı. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarı kimliği ile de bilinen Tarık Mengüç, asıl çıkışını “Şakşuka” adlı hareketli şarkı ile yaptı.

Daha önce, Sibel Can’a “Hey Adamım”, Seda Sayan’a “Ben Sana Demedim mi”, Davut Güloğlu’na “Katula Katula”, Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindor’a “Degaje” gibi bir çok ünlü isme bestesini verdi. En son bestesi “Yıkılıyor” Madonna Ayça’nın albümünde çıkış parçası olarak yer aldı.

Tuğrul Şan Müzik Dershanesinde 5 sene şan dersi alan Mengüç, İbrahim Tatlıses, İbrahim Erkal, Ebru Gündeş, Doğuş, Faruk K gibi isimlere de vokal yaptı. Oyunculukta da kendisini deneyen Tarık Mengüç,

2004 senesinde Cennet Mahallesi TV dizisinde misafir oyuncu olarak rol aldı ve Şakşuka adlı albümü, 2007de Lakerda adlı albümünü çıkardı.

2008 senesinde oynadığı “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” isimli filmde Roman Bekir karakterini canlandırdı.

2009 daysa Olimpiyat Müzik etiketi ile “İnadına 35 Derece” adlı albümünü çıkardı. 4 Ekim 2011de de Seyhan Müzik etiketi ile Tek Kişilik Orduyum adlı albümü çıkardı. Ünlü ses sanatçısı son olarak 2017’de Survivor’da yarışmıştı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.