Tanju Babacan kimdir?

Tanju Babacan kimdir?
Tanju Babacan, gerek tasarladığı kıyafetler gerekse kendi tarzı ile dikkatleri üstüne çeken adlardan biri. Müzik sektöründe de sahne şovları için Tanju Babacan’ın dizaynları epey rağbet görüyor. Peki, sanat ve politika dünyasından adların kostümlerinde imzası bulunan Tanju Babacan kimdir?

Türk moda dizayncısı , 28 Eylül 1968 tarihinde Almanya’da dünyaya geldi. 7 yaşında ailesiyle birlikte Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. İlkokula İstanbul’da başladı. Liseden sonra Mediha Yener Stilistlik ve Modelistlik Kursu’nu bitirdi. 1990 senesinde ilk sergisini halen öğrencisi olduğu Mediha Yener Stilistlik ve Modelistlik Kursu’nda açtı. 1991 senesinde Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği tarafından açılan yarışmada erkek dizayncılar arasında birinci olarak ilk ödülünü Vitali Hakko’nun elinden aldı.

2012 senesinde İstanbul Tasarım Merkezi, Tanju Babacan Moda Programı ismi altında 9 talebe ile özel bir eğitim programı düzenledi. Hâlihazırda İstanbul’un Teşvikiye semtinde bulunan mağaza ve atölyesinde kişiye özel hizmet vermektedir.

Tanju Babacan, Moda Tasarımcıları Derneği üyesidir. 12 Mart 2013 tarihinde yeni kurduğu “RED BEARD by Tanju Babacan” markasıyla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında ilk hazır giyim koleksiyonunu sundu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.