Takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? E Okul takdir teşekkür hesaplama

Takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? E Okul takdir teşekkür hesaplama
E Okul aracılığı ile not bilgisini öğrenen talebelerin takdir teşekkür hesaplama işlemi devam ediyor. 70 ile 85 puan arasında ortalama yapanların teşekkür belgesi, 85 ve daha yukarı alanların takdir belgesi alabildiği hesaplama işleminde, yeni sisteme göre bazı değişiklikler meydana geldi. Buna göre 5 günden fazla devamsızlığa sahip olan talebeler, her ne koşulda olursa olsun takdir veya teşekkür alamayacak. Peki, E Okul talebe girişi işle hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, E Okul takdir teşekkür hesaplama işlemi

ve kaç puanla alınıyor sorusu, karnelerin alınmasına çok az bir müddet kala bir çok talebenin gündeminde yer almaya başladı. E Okul VBS bilgileriyle kolayca gerçekleştirilebilen takdir teşekkür işlemi, belirli bir ortalamanın üstünde yer alan talebeler için belge manasına gelecek. Peki, 5,6,7,8,9,10,11,12. sınıf talebelerinin araştırdığı takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, E Okul not bilgisiyle kolayca öğrenilebilecek o ayrıntılar

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

1 Eylül tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen talebeler not ortalamasını tutturması durumunda teşekkür veya takdir belgesi alabilecek.

Okul talebe mükafat ve disiplin kurulu, derslerdeki çaba ve başarıları ile üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan talebelerden;

  1. a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
  2. b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
  3. c) Ortaöğrenim boyunca en az üç öğretim yılının tüm döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi

ile ödüllendirir.

E OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Veli Bilgilendirme Sistemi ve Yönetim Bilgi Sistemi, son zamanlarda eğitim gündeminin konusu olmaya devam ediyor. 

Yenilenen e-okul sistemi artık talebelerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında tüm bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük saydamlık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Not Bilgisi” seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede talebenin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında talebenin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

DEVAMSIZLIK SAYISI 10 GÜN ÜZERİNDE OLANLAR BAŞARISIZ SAYILACAK

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan talebeler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.