Takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?
Takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı, yaklaşan sömestr tatili öncesinde yüz binlerce talebe tarafından sorgulanmaya başladı. Karne notlarını hesaplayarak ortalamayı tutturup tutturmadıklarını merak eden talebeler, takdir teşekkür hesaplama işlemini inceliyor. Peki, takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatili için çok az bir vakit kala talebeler karnelerinde takdir mi yoksa teşekkür mü alacaklarını merak ediyorlar. Peki,  işlemi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yer alan bilgilere göre;

Okul talebe mükafat ve disiplin kurulu, derslerdeki çaba ve başarıları ile üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 den aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan talebelerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim boyunca en az üç öğretim yılının tüm döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesiyle ödüllendirir.

Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan talebelereyse okulun iftihar listesinde yer verilir.

Bir dersin dönem puanı sınavlardan alınan puanların, performans çalışması puanının/puanlarının, var ise proje puanının, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı derslerde ayrıca hizmet ve/veya temrin puanlarının matematik ortalamasından elde edilen puanın matematik ortalaması alınarak belirlenir. İşletmelerde yetenek eğitiminde dönem puanı, işletmedeki eğitim boyunca öğretmen, usta öğretici ya da eğitici personel tarafından temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, var ise telafi eğitimi boyunca okulda temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ve alanı ile ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların matematik ortalamasıdır. Aritmetik ortalama alınırken bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.