Tahsis numarası nedir? Tahsis numarası nasıl sorgulanır?

Tahsis numarası nedir? Tahsis numarası nasıl sorgulanır?
Emekli aylık ödeme takviminin belli olması ile birlikte en fazla araştırılan konulardan bir tanesi de tahsis numarası oldu. Emekli ödemeleri, adayların tahsis numaralarına göre gerçekleşecek. Peki tahsis numarası nedir? Tahsis numarası nasıl sorgulanır?

Tahsis numarası; SGK tarafından emekli maaşı bağlanan kişileri tek bir numara aracılığı ile takip edebilmek adına belirlenmiş numaradır. Emekli tahsis numaranızı öğrendikten sonra son rakamına bakarak emekli maaşınızı hangi gün alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kamu kurumlarında yapılan pek çok işlemi online olarak yapabilme fırsatı sunan e Devlet, tahsis numarasının da öğrenilmesini kolaylaştırıyor.

E-Devlet üstünde sorgulama yapabilmek için sisteme girdikten sonra SGK’nın hizmetleri arasında evrak takibi sorgulamasıyla SGK Tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca www.turkiye.gov.tr adresi üstünden Sosyal Sigortalar Kurumunun işlemler menüsünü de kullanabilirsiniz. Bu menüden emeklilik işlemleri seçeneğini tıklayıp evrak takibi veya evrak sorgulatması yaparak tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.