Saruhan Hünel kimdir? Saruhan Hünel’in biyografisi

Saruhan Hünel kimdir? Saruhan Hünel'in biyografisi
Ünlü oyuncu Saruhan Hünel’in kim olduğu ve kariyeri, basına yansıyan haberlerin arkasından merak konusu oluyor. 1993 senesinde Emrah ile beraber rol aldığı ‘Yasak Sokaklar’ filmi ile yıldızı parlayan oyuncu, çok sayıda film ve dizide rol aldı. Peki, Saruhan Hünel kimdir?

‘Aynalı Tahir’, ‘Kaybolan Yıllar’ ve ‘Karagül’ dizilerinde canlandırdığı karakterlerle anımsanan ‘in kardeşi Aslı Hünel de basınını takip edenlerin yakından bildiği bir isim. İşte, Saruhan Hünel’in biyografisi…

Tam ismi Muharrem Saruhan Hünel olan oyuncu, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Bağdat’tan Türkiye’ye göç eden Saruhan Hünel’in baba tarafı Arnavut, anne tarafıysa Arap kökenlidir.

Kariyerine ilk olarak mankenlikle başlayan Saruhan Hünel’in kardeşi Aslı Hünel şarkıcı, babasıysa Türkiye dans şampiyonudur.

Beyaz perdeye adımını 1993 yapımı ‘Yasak Sokaklar’ ile atan Saruhan Hünel, ‘Ufukta Bir Ağaç’ ve ‘Somuncu Baba: Aşkın Sırrı’ filmlerinde de rol aldı.

1992’de ‘Gündüzün Karanlığı’nda rol alarak dizilerde boy göstermeye başlayan Saruhan Hünel ‘Tatlı Betüş’, ‘Aynalı Tahir’, ‘Kaybolan Yıllar’, ‘Serçe’ ve ‘Karagül’ gibi bir çok dizinin kadrosunda yer aldı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.