Sanal kart nedir?

Sanal kart nedir?
Sanal kart, kredi kartı kullanmanıza gerek kalmadan online kanallardan alış veriş yapabilmenizi sağlayan bir finans ürünü. Peki nasıl kullanılıyor? Hangikredi.com tarafından hazırlanan bu yazıda sanal kart ile alakalı detaylar anlatılıyor.

Genellikle daha güvenli olması açısından tercih edilen sanal kart, mevduat hesabınıza veya mevcut kredi kartınıza bağlı olarak açılabilir. Kimi banka sanal kart için sabit bir kart numarası verirken kimi banka her kullanım esnasında yeni numara oluşturur. Sanal kartınızla yurtdışındaki siteler de dahil olmak üzere tüm internet sitelerinden güvenle alış veriş yapabilirsiniz.

SANAL KART LİMİTİ

Sanal kartın en önemli özelliği sisteminin sonradan ödemeli değil ön ödemeli olması. Yani sanal kartınızla alış veriş yapmadan önce içine bakiye yüklemeniz gerekir. Bu nedenle limiti belirleyen tamamiyle siz olursunuz. Kart numarasının değişkenliğiyle birlikte bu ön ödemeli sistem de sanal kartın güvenli olmasını sağlayan etmenlerden. Sanal kartın bu özelliği sayesinde, sanal kart numaranız kötü niyetli kimselerin eline geçmiş olsa dahi içinde bakiye olmadığından kullanılamayacaktır.

SANAL KART İLE PUAN BİRİKTİRİLİR Mİ, TAKSİT YAPILIR MI?

Sanal kart fiziksel olarak mevcut değildir ve kart âidatı da  yoktur. Kredi kartınıza bağlı olan sanal kartla yapacağınız alış verişlerden normal kredi kartlarında olduğu gibi puan kazanabilirsiniz. Bankadan bankaya değişebilen bu durumla alakalı bankanıza danışabilirsiniz. Ayrıca gene bankanızın bu imkanı sunması durumunda sanal kartınızla webten yapacağınız alış verişleri taksitlendirebilirsiniz.

Sanal kart nedir?

Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanılır Chip Online

Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanılır Chip Online

Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanılır

Sanal Kart Nedir Nasıl Kullanılır

Sanal Kart

Sanal Kart

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.