PTT Messenger nedir? İlk testleri başarıyla sona erdi!

PTT Messenger nedir? İlk testleri başarı ile sona erdi!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, “PTT Messenger’ın testleri başarı ile sonuçlandı lakin biz yol alırken birileri ‘PTT 15 sene önceki gibi davransın, yok olsun’ istiyorlar.” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT ve Türk Telekom Vakfı 24. Olağan Genel Kurulu’nun açılışında yaptığı konuşmada, geleceğin teminatı çocukları yetiştirmede gecesini gündüzüne katan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

PTT’nin 15 sene öncesinde devletin sırtında kambur olduğunu ifade eden Arslan, bugün kurumun borcunun değil, kendisinin büyüdüğünü ifade etti.

Arslan, PTT’nin eski hantal yapısına dönmesini isteyenlerin bulunduğunu, anonim şirket olmanın verdiği avantajla kurumun büyük düşündüğünü ve yol aldığını bildirdi.

“Biz yol alırken birileri bizi anlamadı”

PTT Messenger yazılımının kendi bakanlığı, diğer bakanlıklar, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, TAI gibi bir çok kuruluş tarafından yapılan testlerinin başarı ile sonuçlandığını vurgulayan Arslan, şu şekilde devam etti:

“Onlar ‘Biz de bunu kullanacağız.’ dedi ama birileri bunu manasıyor. Birileri, ‘PTT’nin ne işi var da PTT Messenger’a girdi, PTT’nin ne işi var program yapıyor, PTT’nin ne işi var ‘Ben dünya devleri ile yarışacağım.’ diyor. Bizim hedeflerimiz var, biz büyüyen, gelişen ve ülkemizi geleceğe taşıyan bir PTT’den bahsediyoruz. Bundan bahsediyorsak da bunun gereğini yapacağız. Bunun gereğini yaparken de uluslar arası kurallara uyarak, Sayıştay ve bakanlık denetimlerini önceleyerek, daha da önemlisi ‘Dünya devi olacağız.’ diyorsak, bağımsız denetleme kuruluşlarına da denetleme yaptırıyoruz ki yurttaşın da bizi gıpta ile izleyenlerin de aklında herhangi bir soru işareti kalmasın. Biz yol alırken, birileri bizi anlamadığı için, birileri son 15 yılda PTT’nin değişimini kavrayamadığı için ‘Kurum 15 sene önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun, Hazinenin omuzlarında yük olsun’ istiyorlar. Kusura bakmasınlar. Biz, onlara ayak uydursaydık, onlar gibi düşünseydik, davransaydık bugün her alanda 3-4 kat büyüyen bir Türkiye’den bahsedemezdik.”

Kurumu büyütecek, ülkeyi geleceğe taşıyacak tavsiye edileri başlarının üzerinde kabul ettiklerini dile getiren Arslan, her öneriye saygılarının olduğunu ama çelme takmak isteyenlere ve iftira atanlara, kendilerini yollarından alı koymak isteyenlere taviz vermediklerini ve vermeyeceklerini bildirdi.

“Oy pusulaları PTT tarafından taşınacak”

24 Haziran’da yapılacak seçimde PTT’ye önemli görevler düştüğünü belirten Arslan, Yüksek Seçim Kuruluyla yapılan uzlaşma gereği oy pusulalarının il ve ilçelere götürülmesi görevinin mesai arkadaşlarına verildiğini anımsattı.

“5 bin kişilik alım için sınav başvuruları yarın başlıyor”

Bakan Arslan, PTT’de isdihdam edilecek 5 bin kişi için sınav başvurularını yarın almaya başlayacaklarını belirterek, “21 Mayıs son gün. Üniversitelerimizin yapacağı yazılı sınav sonucunda mülakatla gerekli test ve değerlendirmeleri gerçekleştirdikten sonra bu arkadaşları bünyemize katacağız.” dedi.

PTT Messenger nedir? İlk testleri başarıyla sona erdi!

Ptt Messenger Nedir Ilk Testleri Başarıyla Sona Erdi

Ptt Messenger Nedir Ilk Testleri Başarıyla Sona Erdi

Ptt Messenger In Testleri Başarıyla Sonuçlandı Ptt Messenger Nedir

Ptt Messenger In Testleri Başarıyla Sonuçlandı Ptt Messenger Nedir

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.